Březen 2014

THE FUNNY ENGLISH DAY

V pátek 28. března 2014 reprezentovali naši školu čtyři žákyně pátého ročníku Alžběta Skřontová, Anička Nádeníčková, Eliška Podešvová a Jana Bednaříková v okresní soutěži ve znalostech z jazyka anglického a umístily se na krásném 5. místě. Posuďte sami: 1. místo ZŠ B. Němcové, 2. místo ZŠ Háj ve Slezsku, 3. místo ZŠ Englišova, 4. místo ZŠ Otická.                                                                                                    Všem děvčatům gratulujeme.

Beseda - Zubní hygiena

28. března

FOTO: zslitultovice.rajce.net/Beseda_o_zubni_hygiene

Přiletěli čápi

Letos již 27. března přiletěli na naše hnízdo čápi.

Sběr starého papíru

Ve dnech 27. - 28. 3. 2014 proběhla sběrová akce starého papíru.Výtěžek ze sběru bude spravedlivě rozdělen pro děti základní a mateřské školy, buď na nové hračky, nebo na výlety pro děti.

Už budu prvňákem – Jarní tvoření

FOTO: zslitultovice.rajce.net/Uz_budu_prvnakem_-_Jarni_tvoreni

26.3

FOTO: zslitultovice.rajce.net/Den_otevrenych_dveri_-_brezen_2014

Matematická soutěž KLOKAN 2014

V pátek 21. 3. 2014 se všichni žáci školy zapojili do řešení úkolů soutěže Matematický klokan 2014, pro 2. a 3. třídu kategorie Cvrček.

Divadelní lízátko

Děti z dramatického kroužku se ve středu 19. 3.2014 zúčastní soutěže divadelních souborů a skupin Divadelní lízátko v Loutkovém divadle v Opavě, kde zahrají pohádku Zvířátka a loupežníci.

FOTO ze školního představení: zslitultovice.rajce.net/Divadlo_Zviratka_a_loupeznici

Divadelní představení ve Slavkově

V pátek 7.3.2014 jsme navštívili Základní školu ve Slavkově, kde jsme se společně s dětmi ze Slavkova, ale také s dětmi z MŠ Litultovice podívali na pohádku Zimní královna, kterou zahrálo 5 herců Slezského divadla v Opavě.

FOTO: zslitultovice.rajce.net/Divadelni_predstaveni_ve_Slavkove

Pythagoriáda

Žáci pátého ročníku si vyzkoušeli své matematické znalosti v Pythagoriádě. Nejlepších výsledků dosáhly Klárka Beníšková a Alžběta Skřontová. Jen o jeden bod se za nimi umístili Jana Bednaříková, Jiří Hadaš a Anička Nádeníčková.