Březen 2016

Vítáme jaro

Dnešním dnem 21.3.2016 jsme u nás ve škole otevřeli dveře jaru. Všichni jsme ve svých šatnících pohledali jarní barvy zelenou a žlutou, aby byla naše škola pěkně barevná. Druháčci luštili jarní kvíz, čtvrťáci si zjistili různé informace o tradici vítání jara a vyrobili si Morenu. Páťáci si vyrobili masku velikonočního zajíčka. Sluníčko sice nesvítilo, ale v naší škole bylo i tak na první jarní den veselo.

Matematická soutěž Klokánek

V pátek 18.3.2016 si všichni žáci vyzkoušeli vyřešit úlohy matematické soutěže. Druháci řešili Cvrčka a čtvrtá a pátá třída řešila Klokánka. Druháčci se této matematické soutěže účastnili poprvé a mezi nejlepší řešitele patřil Matěj Galusik a Valerie Gregořicová. Nejlepším řešitelem čtvrté a páté třídy byl Jan Vítek, který ve školním kole získal plný počet bodů. Tímto Honzovi gratulujeme k výbornému výsledku.

Březen měsíc knihy

Celý březen jsme se ve škole věnovali knihám. Druháčci luštili křížovky, pracovali s pracovními listy o pohádkových postavách, četli knihu Káťa a Škubánek. Čtvrťáci se tento rok věnovali českým pověstem. S přečtenými pověstmi pracovali v hodinách jazyka českého, matematiky a vlastivědy a vytvářeli si drobné plakátky k jednotlivým pověstem. Druháci a čtvrťáci si vyrobili loutky ke svým knižním tématům. Páťáci besedovali o svých přečtených knihách, o autorech a ilustrátorech. Nakonec si všichni naší žáci vymysleli básničky týkající se tématu, kterému se celý měsíc věnovali.

Divadelní představení Káťa a Škubánek

Ve středu 2.3.2016 navštívila škola v opavském kině Mír divadelní představení Káťa a Škubánek . Představení pro nás sehrálo divadlo Věž z Brna. V podání dvou herců děti shlédly Škubánkův zápas v boxu, výlet do ZOO a Škubánkovy narozeniny. S Káťou, Škubánkem a kocourem Luciášem se děti pěkně pobavily.

Já Baryk a můj ježek

V úterý 15.3.2016 jsme se už po 6. setkali s našimi budoucími prvňáčky, povídali jsme si o pejskovi Barykovi a jeho ježkovi. Děti si opět zazpívaly několik písniček o zvířátkách, společně vyřešily úkoly na pracovním listu, počítaly, vytleskávaly slabiky, malovaly velké ježčí bodliny a na závěr si vyrobily záložky do knihy ve tvaru malého ježečka. Za domácí úkol dostaly vymalovat jarní rostlinky a připomenout si Velikonoce.