Červen 2013

 

Předávání odměn a vysvědčení

V pátek nás paní ředitelka ráno sezvala všechny do 1. třídy a tam nám předala odměny, které jsme získali v různých sběrech a soutěžích. Potom jsme se rozešli do svých tříd, kde nám naše paní učitelky předaly vysvědčení.

 

Fotozslitultovice.rajce.idnes.cz/Odmenovani_a_vysvedceni

Hrajeme AZ kvíz

Pro nepřízeň počasí jsme ve čtvrtek 27. června nešli na plánovanou vycházku, ale pustili jsme se do luštění AZ kvízů, které pro nás připravila paní učitelka Lenka. Soutěžili jsme ve znalostech přírodovědy a pohádek. 

Pohádky dramatického kroužku pro domov seniorů v Litultovicích

Dramatický kroužek předvedl ve středu 26. června dvě pohádky v domově pro seniory v litultovicích. Pohádka "Jak koťátko zapomnělo mňoukat" se všem moc líbila a proto nám ji zahráli naši mladí herci znovu ve škole.

Fotozslitultovice.rajce.idnes.cz/Pohadky_dramatickeho_krouzku

Galerie na plotě

Z obrázků žáků jsme vytvořili výstavu, kterou jsme umístili na plotě školní zahrady

Fotozslitultovice.rajce.idnes.cz/Galerie_na_plote

Školní výlet Velké Losiny a Rapotín

20.6.2013 jsme se vydali na zámek ve Velkých Losinách, kde nás paní průvodkyně  poutavě seznámila s historií zámku, se zajímavými osobnostmi spojenými s tímto zámkem a s dalšími zajímavostmi. Poté jsme se vydali do Zemědělského muzea v Rapotíně, kde nás přivítal pán, který je velkým sběratelem různých věcí, a provedl nás celým muzeem. Děti si koupily nanuky a vydaly se nakrmit zvířátka, o která se ve skanzenu starají. Protože nám sluníčko přálo, opékání jsme vynechali a zdárně jsme dorazili domů.

Fotozslitultovice.rajce.idnes.cz/Skolni_vylet

Focení tříd

1. třída s paní učitelkou Lenkou Krömrovou

2. třída s paní učitelkou Leonou Seidlovou

4. třída s paní ředitelkou Danou Kalikovou a paní vychovatelkou Janou Sklepkovou

Přírodovědná soutěž v ZŠ Mladecko

Ve čtvrtek 13.6.2013 jsme se celá škola zúčastnili Přírodovědné soutěže v ZŠ Mladecko. Mladecká škola si pro nás připravila 2 divadelní pohádky, pro 4. třídu vybíjenou a fotbal, pro 1. a 2. třídu sportovní soutěž Kámen, nůžky, papír a samozřejmě v neposlední řadě Přírodovědnou soutěž. Kolem mladecké školy bylo umístěno 9 stanovišť s otázkami týkajícími se přírody. Naši prvňáci a druháci byli velmi šikovní, protože posbírali ve své kategorii první tři místa. Samozřejmě musíme pochválit i naše čtvťáky, kteří se také snažili.  

Foto: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Prirodovedna_soutez_ZS_Mladecko

 

Dětský den v Litultovicích

V sobotu 8.6.2013 se uskutečnil Dětský den v parku v Litultovicích, který pořádala kulturní komise Městyse Litultovice. Učitelé naší školy pomohli se 2 stanovišti.  Dětský šmoulí den se vydařil.  

Den dětí s MŠ Litultovice

Na letošní Den dětí jsme pozvali do haly děti z mateřské školky. Žáci 4. tčídy se převlékli za pohádkové bytosti a připravili si soutěže s pohádkovým námětem. Všem dětem se soutěžení líbilo. Nakonec si nasadili čepici od večerníčka a zatancovali si na skladbu Večerníček. Celé dopoledne končilo sladkou odměnou. 

Fotozslitultovice.rajce.idnes.cz/Den_deti_s_MS_2013