Červen 2015

Ukončení školního roku.

V úterý 30. 6. 2015 byl slavnostně ukončen školní rok 2014/2015 a předána vysvědčení žákům za snahu a píli ve druhém pololetí, pochvaly a poslední číslo školního časopisu Počteníčko, které bylo určeno dětem na prázdniny.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vysvedceni_cerven_2015

Šípkovaná.

V pondělí 29. 6. 2015 se všichni žáci vydali podle šipek do nedalekého lesíka. Žáci plnili cestou úkoly: vyjmenovávali zvířátka v lese i na poli, zabývali se morseovkou, zdolali chůzi po lávce přes řeku Hvozdnici, určovali světové strany, poznávali jehličnaté i listnaté stromy. Žáci podle instrukcí našli poklad a na závěr si opekli špekáčky.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Sipkovana_cerven_2015

AZ kvíz.

V pátek 26. 6. 2015 bylo dopolední vyučování věnováno zdravému soutěžení mezi žáky. Ti se utkali v AZ kvízu a v luštění křížovek.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/AZ_kviz_cerven_2015

Diskotéka ve škole.

Ve čtvrtek 25. 6. 2015 se ve škole v rámci hodin tělesné výchovy konala diskotéka. Žáci si ve skupinkách připravili taneční vystoupení. Soutěž o nejlepší tanečnici vyhrála Adélka Malíková ze 4. ročníku a nejlepším tanečníkem byl zvolen Štěpán Kavan, také ze 4. ročníku. Maminky připravily dětem malé občerstvení.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Diskoteka_cerven_2015

Představení dětí z dramatického kroužku.

Ve středu 24. 6. 2015 děti z dramatického kroužku zahrály rodičům pohádku Kouzelná píšťalka, moderní KarCOOlku, Macha a Šebestovou. Své vystoupení obohatily hrou na klávesy a flétničky.

Školní výlet Rožnov pod Radhoštěm.

Ve čtvrtek 18. 6. 2015 jsme byli na školním výletě v Rožnově. Žáci se naučili vyrábět a zdobit svíčku ve svíčkárně v Dolních Pasekách a připomněli si v Mlýnské dolině ve Skanzenu v Rožnově stará řemesla.

Návštěva SDZN v Opavě.

Kdo by neznal filmovou pohádku Mrazík. V pondělí 8. června 2015 také naši žáci shlédli muzikál Mrazík v opavském divadle. Obdivovali jsme herecké výkony opavských herců, baletu a dětí z pěveckých sborů Cvrčci a Domino.

Brigáda na úpravu okolí budovy školy.

V úterý 2. 6. 2015 se konala brigáda na úpravu terénu v okolí budovy školy a pískoviště. Děkujeme všem rodičům za pomoc.

Den dětí v Arboretu v Novém Dvoře.

V pondělí 1. června 2015 jsme se vypravili do Arboreta v Novém Dvoře. Počasí nám přálo. Pro žáky byly připraveny pracovní listy k výstavě Krajinou Slezska, kde ve skupinkách studovali zvířata a hledali odpovědi na otázky do pracovních listů.

Navštívili jsme také výstavu motýlů a nakrmili kapříky v rybníku.

Odvoz z Arboreta nám zajistila firma Košárek. Autobus a vstup byl placen ze sběrových peněz.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Arboretum_Novy_dvur_2015