Duben 2014

 

DEN MLÁĎAT

V pátek 25. 4. 2014 se na Školním statku v Opavě konal již tradiční Den mláďat. Naši žáci se na každoroční výstavu velmi těší. K vidění byla roztomilá telátka, selátka, králíčci, drůbež, koně, ovce a kozy. Nechyběla ani zemědělská technika, prodej květin. Pro žáky byly připraveny soutěže, ukázka výcviku psů a práce Policie ČR.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Den_mladat_2014

 

UŽ BUDU PRVŇÁKEM

Ve čtvrtek 24. 4. 2014 se v naší škole konalo další setkání s budoucími prvňáčky, tentokrát zaměřené na Den Země. Naši malí budoucí žáčci ukázali veliké znalosti, jak chránit naši planetu, zajímali se o problematiku třídění odpadů, hledali cestu do správných kontejnerů a hráli šipkovanou. Nejvíce jsme se nasmáli, když se jim na interaktivní tabuli objevil Nesmyslov a společně jsme vyškrtávali, co do lesa nepatří. Objevili jsme delfína ve studánce, osedlanou srnku, přechod pro chodce na palouku, šuplíky ve stromě, slepici na stromě v hnízdě, ptáčka na klíček a další. Ve druhé půlce pracovní dílničky byla pro děti připravena farma se spoustou zvířátek, strojů a lidí. Všichni jsme byli překvapeni velikými znalostmi a zájmem dětí. A od slepiček z farmy na děti čekala z vajíček ochutnávka domácí bábovky. Žáčci si domů odnesli sladkou odměnu a pracovní listy na vybarvování. Na závěr jsme se podívali na naše internetové stránky na všechny pracovní dílničky, které jsme společně od prosince měli. Těšíme se na další setkání 20. května, které jsme nazvali Moje rodina.

zslitultovice.rajce.idnes.cz/Predskolaci_Den_Zeme

 

DEN ZEMĚ

Úterý 22. dubna 2014 probíhal od první vyučovací hodiny v naší škole Den Země. V matematice žáci řešili příklady zaměřené na životní prostředí, v českém jazyce pracovali s výrazy jako jsou např. recyklace, kompostování, třídění odpadů. Jednu vyučovací hodinu se sešli společně ve třídě a ve skupinkách vyhledávali slova v osmisměrce, k jednotlivým druhům kontejnerů na odpad přiřazovali kartičky s obrázky odpadních materiálů a vyrobili si tak výukové materiály do každé třídy. Domů si odnesli energetický test, který si společně s rodiči vyplní a zjistí tak, zda hospodaří s energií úsporně.

 

VELIKONOCE VE ŠKOLE

Ve středu 16. dubna 2014 si všichni žáci připomněli blížící se svátky jara. Vytvořili si smíšené skupiny po třech žácích a společně vyplňovali křížovku a velikonoční kvíz a ověřili si tak své znalosti z našich lidových tradic a zvyků. Závěrem byla vyhodnocena tři vítězná družstva a odměněna jak jinak než velikonočním perníkem.

Pomlázka pátého ročníku.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Velikonoce

 

7. DUBEN 2014 SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ

  Pondělí 7. dubna 2014 bylo oslavou Dne světového zdraví, tentokrát zaměřenou na infekce přenášené klíšťaty a možnosti prevence. Do této akce se zapojily děti ze ŠD, povídaly si o klíšťové encefalitidě a borelióze a možné nákaze, účinné ochraně vhodným oděvem a repelentem a své znalosti si ověřily vyluštěním křížovek.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Den_zdravi_7.4.2014