Duben 2015

SLET ČARODĚJNIC

30. dubna se slétly ve škole čarodějnice - někteří žáci se převlékli do kostýmu čarodějnic a všichni se ve výuce učili o čarodějnicích a vypracovávali dané úkoly čarodějů a čarodějnic.

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE - PERNÍKOVÁ CHALOUPKA

V pondělí 27. dubna proběhla další beseda k projektu Pasování prvňáků na čtenáře. Tentokrát s pohádkou Perníková chaloupka.

DEN MLÁĎAT

V pátek 24. dubna jsme v rámci oslav Dne Země navštívili Den mláďat na Školním statku v Opavě. Děti se letos mohly podívat na telátka, selátka, kuřátka, králíky, morčata a také na koně. Po prohlídce mláďátek jsme se zapojili do připravených sportovních soutěží, za které si děti vysloužily sladké odměny. Kluky velmi zajímala hasičská auta a ukázka zbraní a děvčata zaujal stánek s květinami. Bylo to krásně strávené dopoledne.

DEN ZEMĚ - NAUČNÁ STEZKA

Den Země jsme letos oslavili projektem NAUČNÁ STEZKA ODPADŮ. Každá třída vypracovala jednu část naučné stezky o odpadech, kterou jsme umístili na plot školní zahrady.  1. třída vypracovala třídění papíru, 3. třída se zabývala bioodpadem a  4. třída připravila karty o třídění plastu. Naučná stezka slouží všem, kterým není lhostejné, jak se má naše Země.
Na naučnou stezku odpadů se přišly úpodívat také děti z mateřské školy.

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE - ZLATOVLÁSKA

V pondělí 20. dubna přišla knihovnice paní Batková, která si pro žáky připravila pohádku ZLATOVLÁSKA od Karla Jaromíra Erbena.

PŘEDNÁŠKA O HADECH

Ve 3. ročníku si v rámci učiva o živočiších připravila Adélka Beníšková přednášku o svém domácím mazlíčkovi hadovi Pepíkovi. Adélka si připravila pro děti povídání, dovedla odpovědět na spoustu zajímavých otázek, které kladly děti, a dokonce hada přinesla do školy. Během celého dne jsme mohli hada sledovat v teráriu. Adélce moc děkujeme.

VELIKONOCE VE ŠKOLE

K Velikonocům jsme vyzdobili školu jarními výrobky. Ve středu 1. dubna v každé třídě si žáci s třídními učiteli připravili aprílové a velikonoční dopoledne.
Vydali jsme další číslo počteníčka k Velikonocům.