Květen 2013

Akademie pro MŠ a seniory.

Dne 9. 5. 2013 naši žáci vystupovali s programem pro všechny důchodce a děti z MŠ v Litultovicích. I naši důchodci dostali drobné dárky a školní časopis Počteníčko, které jsme k tomuto datu vydali.

Video: youtu.be/mcf5DuKCQO0

Foto: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Jarni_akademie_2013

DEN MATEK - akademie

Dne 7. 5. 2013 se v naší škole uskutečnila oslava ke Dni matek. Děti si pro své maminky připravily písničky, básničky, pohádky, tanečky a drobné dárky s přáníčky. Kytičky pro maminky byly objednány u firmy Pasič, výborné koláče nám zajistila jako vždy paní Jaroňová. O příjemnou atmosféru se postarali všichni přítomní.

Flétny video youtu.be/yEP5gTo1qBk

Ukázka z pohádky Sny z mráčků - O koblížkovi youtu.be/AdAKuBx0xno

Sportovní den se ZŠ v Dolních Životicích.

Dne 10. 5. 2013 ve víceúčelové hale proběhl sportovní den obou škol. Nazvali jsme ho obratnostní soutěž geparda Puntíka. Žáci obou škol vytvořili společná družstva, ve kterých soutěžili a prokazovali svou šikovnost a zručnost. Celé dopoledne proběhlo v příjemné atmosféře. Na konci všechny děti čekaly sladké odměny.

Foto: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Sportovni_den_se_ZS_Dolni_Zivotice

TURNAJ ABC VLÁDCE NEBES

Naše škola se přihlásila do soutěže v nejdelším hodu vlaštovkou s časopisem ABC. Každý žák dostal zdarma jedno vydání časopisu ABC se speciálem, kde bylo 10 modelů papírových vlaštovek. V rámci družiny a pracovních činností jsme s dětmi některé vlaštovky poskládaly a v pátek 17.5.2013 jsme soutěžili ve sportovní hale v Litultovicích o nejdále letící papírovou vlaštovku. Všichni byli velmi snaživí, ale do finále mohli postoupit pouze 3 žáci naší školy.

1.      místo – Honzík Vítek  10 m

2.      místo – Adélka Dluhošová   9,10 m

3.      místo – Klárka Beníšková    8,30 m

Foto: zslitultovice.rajce.idnes.cz/ABC_vladci_nebes

Malovaná písnička

Naši žáci se zúčastnili výtvarné soutěže Malovaná písnička, kterou vyhlásil Dům dětí a mládeže v Ostravě-Porubě. V této soutěži se umístila na 3. místě Barunka Pavelková z 1. třídy. Barunce gratulujeme k tomuto úspěchu.Všechny práce budou vystaveny ve zdravotnických zařízeních v Ostravě.