Květen 2014

Úspěch ve výtvarné soutěži

Jako každý rok jsme se zúčastnili výtvarné soutěže PO očima dětí, kde děti malovali, jak těžká je práce hasičů. Letos se na 2. místě umístila Barunka Kubcová z 2. ročníku. Barunce gratulujeme k úspěchu

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vyhlaseni_vitezu_kveten_2014

Den dětí

V pátek 30. 5. 2014 naši žáci oslavili Den dětí ve sportovním duchu. Počasí nepřálo, ale nám to vůbec nevadilo, protože jsme se přemístili do víceúčelové haly. Připraveny byly sportovní, ale i znalostní soutěže, všech stanovišť se zhostili žáci pátého ročníku, pomáhali mladším radou nebo pomocí. Žáci si vyzkoušeli práci ve dvojicích, kdy byli svázáni k sobě provázkem, a to chůzi naslepo se zavázanýma očima, přenášení květin, slalom, přenášení tenisových míčků. Potom následovalo skákání přes švihadla, točení s kruhy, skákání v pytlích a vyluštění křížovek. Společně jsme si zahráli vybíjenou, kopanou a přehazovanou s tenisovými míčky. Ve škole na nás čekaly balíčky s dobrotami a dobrý oběd.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Den_deti_2014

Už budu prvňákem

V úterý 20. 5. 2014 se uskutečnilo další setkání našich budoucích prvňáčků pod názvem Moje rodina. Celou vyučovací hodinu se žáčci setkávali s pohádkovou rodinou Rumcajsem, Mankou a Cipískem. Žáčci si povídali o rodině, jednotlivých pokojích v domě, o úklidu pokojíčku, na interaktivní tabuli hráli pohádkové pexeso a za doprovodu klavíru a doprovodu na Orffovy hudební nástroje jsme si společně zazpívali několik písniček. Žáci obdrželi pracovní listy a na konec sladkou odměnu.

foto: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Uz_budu_prvnak_rodina

Soutěž časopisu ABC Vládce nebes

Naše škola se již druhým rokem přihlásila do soutěže ve skládání vlaštovek. Školní a semifinálové kolo proběhlo v úterý 20. 5. 2014 ve víceúčelové hale. Do semifinálového kola postoupilo 10 žáků, každý měl tři hody, které byly natáčeny na videokameru. Do finále postoupili tři žáci: Štěpán Kavan a Šimon Nádeníček z třetího ročníku a Alžběta Skřontová z pátého ročníku. Gratulujeme a držme jim palce.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vladce_nebes_-_vlastovky

Jarní akademie

Dne 7.5.2014 si žáci naší školy připravili pro rodiče, babičky, dědečky a ostatní hosty jarní akademii. Jako každý rok, jsme také pozvali do naší školy důchodce a Mateřskou školu Litultovice a to v pátek 9.5.2014.
     Kroužek flétny nacvičil lidové i trampské písně. Druháci si pro všechny připravili hudební pohádku O Budulínkovi. Třeťáci přednesli báseň Maminka v 7. pádech a zahráli pohádku O mámovi-tátovi. Páťáci tuto akademii pojali jako rozloučení z naší školou na konci pětiletého období v litultovské škole. S paní ředitelkou jednotlivá vystoupení s Machem a Šebestovou propojili prezentacemi svých fotek od miminka až po pátou třídu. Připravili si také písně v češtině, ale i v angličtině. Všechny také pobavili svým tanečním vystoupením. Všem žákům, ale i učitelům děkujeme za přípravu celé akademie.
2. třída - O Budulínkovi
3. třída - O mámovi-tátovi5. třída - Tančíme a zpíváme

Trika pro páťáky

Pá'táci si na památku svých pěti let ve škole v Litultovicích zakoupili trika, kde si nechali natisknout svá jména a jména svých učitelů. Po dlouhých dohadech se žáci domluvili na velmi pěkném motivu.