Květen 2015

Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře

V pátek 29.5.2015 odpoledne byly děti 1.třídy za přítomnosti rodičů slavnostně pasovány na čtenáře.

Slavnostní pasování

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Slavnostni_pasovani_na_ctenare_2015

Přírodovědná soutěž v ZŠ Mladecko

V úterý 26.5.2015 jsme se vypravili do Základní školy v Mladecku, kde si pro nás učitelé a žáci připravili přírodovědnou soutěž. Tuto akci navštěvujeme každoročně, letos se díky nepříznivému počasí konala přímo v prostorách školní budovy. Děti utvořily družstva podle svých ročníků.

Naše děti byly úspěšné ve všech věkových kategoriích.
V kategorii 1.tříd obsadilo 1.místo družstvo pod vedením Matěje Galusika (Terezka Čermínová, Valinka Gregořicová, Kristýnka Leváková).
V kategorii 2.a 3.tříd jsme byli také velmi úspěšní. 1.místo získalo družstvo Barunky Černé (Peťka Koníčková, Péťa Kaňák, Danek Skřehot) a 2.místo družstvo Magdalenky Pavlíčkové (Kája Albertová, Janík Beníšek, Matouš Kinšt).
V kategorii 4.a 5.tříd  pěkné 3.místo získalo družstvo Šimona Nádeníčka (Honzík Vítek, Štěpán Kavan, Martin Bokiš).
Všem dětem gratulujeme a děkujeme za pěknou reprazentaci školy.

POČTENÍČKO

Vydali jsem počteníčko číslo 51.
ke stažení  Školní časopis

BRIGÁDA KLUBU RODIČŮ

Na čtvrtek 14. května byla vyhlášena brigáda na úpravu okolí školy. Vzhledem k nepříznivému počasí se sice brigáda neuskutečnila, ale i tak děkujeme rodičům za ochotu přijít pomoci. Náhradní termín brigády oznámíme dodatečně.

Vystoupení dramatického kroužku v Domově seniorů

Ve čtvrtek 14. května navštívily děti naší školy Domov seniorů s krátkým vystoupením ke Dni matek a jaru. Zahrály dvě pohádky, jaro uvítaly básničkou a vystoupení doprovodily děti z hudebního kroužku hrou na flétny.

JARNÍ AKADEMIE

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY V LITULTOVICÍCH

V úterý žáci prvního ročníku v rámci projektu Pasování prvňáků na čtenáře navštívili místní knihovnu, kde jim prostřednictvím knihovnice paní Evy Batkové byl vysvětlen postup půjčování knih.

PÍSKOVIŠTĚ

Během 14 dnů jsme na školní zahradě postavili pískoviště. Ve čtvrtek 7. května žáci ve školní družině zahájili provoz tohoto pískoviště postavením zajímavých staveb.