Květen 2017

 

Školní výlet páťáků do Prahy

V úterý 30.5.2017 jsme se s pátou třídou vydali na školní výlet vlakem do Prahy. Po příjezdu jsme se vypravili do Zlaté uličky a k chrámu sv. Víta. Měli jsme štěstí, protože jsme viděli také střídání stráží. Další kroky nás vedly na Karlův most, kde byli někteří překvapeni, jak je ta Vltava široká. Nezapomněli jsme navštívit ani Staroměstské náměstí, kde jsme viděli, jak pracuje orloj. Povozili jsme se také metrem, které nás zavezlo na vyhlídku k Nuselskému mostu. Posledním místem bylo Václavské náměstí a pak hurá zpátky k nám. 

Jarní akademie - Pohádkou křížem krážem

Jako již tradičně na naší škole se i letos v měsíci květnu konala jarní akademie s názvem Pohádkou křížem krážem, na které vystoupili téměř všichni žáci školy. Hlavní vystoupení ale měli naši páťáci, kteří se tímto rozloučili a od příštího roku přestupují do jiných škol.
 

Srovnávací testování žáků 5.tříd

Během měsíce května probíhalo srovnávací testování žáků 5. tříd. Otázky žáci vypracovávali na pc a byly z oblastí matematiky, anglického jazyka a souhrnné otázky na téma Člověk a svět práce. V anglickém jazyce ze všech testovacích škol dosáhli naši žáci 83% a jedna z žákyň pátě třídy dosáhla dokonce celých 100% v anglickém jazyce.
 

Vystoupení dravých ptáků

V pondělí 22.5.2017 jeli všichni žáci naší školy do Slavkova, kde se na hřišti ZŠ Slavkov konalo vystoupení dravých ptáků. Kromě ukázky živých ptáků se děti dozvěděly i mnoho zajímavostí z jejich života a postřehy z práce chovatelů.

 

Už budu školákem

 
V úterý 9.5.2017 jsme se opět setkali s našimi předškoláky u nás ve škole. Tentokrát pod názvem Ferda Mravenec. I tentokrát si děti s Ferdou toho hodně vyzkoušely. Nejprve poznávaly kamarády Ferdy Berušku a Brouka Pytlíka, poslechly si kousek jedné z kapitoly knihy Ferdy Mravence, hrály si s šátkem Ferdy, kdy na šátek přikládaly a porovnávaly počty puntíků, vyzkoušely si nakreslit ulitu šneka, trénovaly koníky s vozíčky, hledaly stejné Berušky a nakonec uvázaly Ferdovi šátek. Tentokrát dostaly za domácí úkol zapamatovat si alespoň tři pohádkové postavičky, se kterými jsme se setkávali během roku. Další a poslední setkání před nástupem do školy proběhne 6.6.2017 a to v duchu Dne dětí. 
 

Divadelní představení v anglickém jazyce

 
Ve čtvrtek 4.5.2017 se páťáci zúčastnili divadelního představení v ZŠ Slavkov. Herci sehráli tři pohádky - Malá mořská víla, Pasáček vepřů a Sněhová královna. A to vše v anglickém jazyce. Pohádky byly velmi pěkné a pro děti ještě zajímavější tím, že byly na divadelním představení v cizím jazyce.