Leden 2014

Kalendář

Od 1. ledna budeme používat náš nový kalendář. Ještě máme několik málo kusů k prodeji. Ptejte se v naší škole.

VÁNOČNÍ KONCERT.

V sobotu 18. ledna 2014 se v litultovském kostele svatého Bartoloměje v Litultovicích uskutečnil vánoční koncert, kde vystupovali naši žáci s vánočními koledami. Vánoční koncert se všem moc líbil, mohli jsme se zaposlouchat do zvuků trumpet a harmonik, slyšeli jsme písně hrané na flétnu a poslouchali koledy dětí z MŠ a litultovské scholy.

zslitultovice.rajce.idnes.cz/18.1.2014_Vanocni_koncert_v_kostele

Zápis do 1. třídy pro šk. rok 2014-2015

Ve čtvrtek 23. ledna proběhl na škole zápis do 1. třídy.

zslitultovice.rajce.idnes.cz/Zapis_do_prvni_tridy_23.1.2014

Beseda Hasík.

V úterý 28. ledna 2014 pro druhou třídu proběhla beseda s hasiči Hasík. Žáci se seznámili s první pomocí při požáru, důležitými telefonními čísly, jak hasit požár a pozor na dopravu při výjezdu a příjezdu hasičských aut.

Piškvorkářský minimaraton.

V pondělí 27. ledna 2014 proběhl v naší družině turnaj v piškvorkách. Mezi nejlepšího luštitele z 3. ročníku patřila Adélka Malíková a z 5. ročníku Alžběta Skřontová a Klárka Beníšková. Pro žáky pátého ročníku bylo ZŠ Otická v Opavě připraveno okresní kolo Piškvorkářského minimaratonu, kterého se obě dvě žákyně zúčastnily. Turnaj proběhl 30. ledna 2014, Klárka Beníšková obsadila krásné 4. místo a Alžběta Skřontová 5. místo.                                 Gratulujeme.

Vysvědčení

Ve čtvrtek 30. ledna ve všech třídách proběhlo slavnostní předávání vysvědčení. Žákům byly rozdány jedničky, dvojky a někde se objevila také známka 3.

zslitultovice.rajce.idnes.cz/Pololetni_vysvedceni_2014/

Karneval.

Jako každý rok, tak i letos v den rozdávání vysvědčení se konal ve škole tradiční karneval pro děti, který byl inspirován Lesem se zvířátky. A co všechno bylo k vidění­? Taneční soutěže, znalostní soutěže, soutěže zručnosti, vyhlášení nejlepšího tanečníka a tanečnice, nejnápaditějších masek a na závěr dlouho očekávaná tombola. Všichni jsme se výborně pobavili a zatančili.

Děkujeme rodičům za přípravu masek pro děti a občerstvení.

zslitultovice.rajce.idnes.cz/Maskarni_rej_30.1