Leden 2017

Bruslení

V hodinách tělesné výchovy jsme využili letošního příznivého mrazivého počasí a chodili jsme s žáky prvního a pátého ročníku bruslit. Přes počáteční ostych si přinesly brusle i děti, které ještě bruslit příliš neumí, i ty se na ledě vyřádily a procvičily získané dovednosti.

Karneval ve škole

Po předání vysvědčení 31.1.2017 jsme pro děti připravili karneval jako odměnu za půlroční práci ve škole. Děti s rodiči si připravily krásné masky, ve kterých děti soutěžily, tancovaly a bojovaly o nejlepší masku. Nakonec si děti vylosovaly dáreček z tomboly. Rodičům děkujeme za pomoc při přípravě masek a za tombolu pro děti.

Vysvědčení 1. pololetí

V úterý 31.1.2017 jsme vydali žákům hodnocení za první pololetí. Vysvědčení bylo vydáno v jednotlivých třídách a pak jsme směle vykročili do nového pololetí. Všem dětem přejeme hodně úspěchů v novém pololetí.

Biatlon

Ve středu 25.1.2017 jsme pro naše žáky připravili zimní dovádění na téma biatlon. Žáky ze všech tříd jsme rozdělili do 5 skupin. Každý soutěžící na startu dostal naše speciální lyže a vypravil se na trasu, která byla připravena na naší zahradě. Na konci trasy se závodníci museli trefit na cíl dvěma míčky. Pokud nebyli úspěšní, museli oběhnout tresné kolo. Každé družstvo po soutěži obdrželo diplom a sladkou odměnu. Za přípravu biatlonu byly také paní učitelky odměněny žáky krásným děkovným plakátem.

Piškvorky

Čtvrtek 19. 1. 2017 se utkali odpoledne žáci třetího ročníku v Piškvorkách. Nejvíce se dařilo a zvítězili tito žáci: Kristýnka Leváková, Vojta Hrubý, David Nowický a Jakub Mazur. Gratulujeme.

Modelování ze sněhu

Konečně polevily silné mrazy. Hod sněhovou koulí a modelování ze sněhu si vyzkoušely děti v odpoledních hodinách ve školní družině ve čtvrtek 12. 1. 2017. Za své výtvory ze sněhu si všichni zasloužili sladkou odměnu.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Modelovani_ze_snehu_ZIMA_2017/

Už budu prvňákem

Třetí setkání s předškoláky proběhlo v úterý 10.1.2017 a tentokrát pod názvem Rákosníček a doba ledová. Děti si poslechly úryvky z pohádky Rákosníček a doba ledová, počítaly rampouchy, které zavinil mrož, bruslily rukou na kluzišti, kde si uvolňovaly ruku pro snadnější psaní, snažily se pomoct Rákosníčkovi najít správnou cestu na sever a protože byly všechny děti chytré a dovedly uhádnout hádanky, tak nad mrožem s Rákosníčkem vyhrály. Domů si děti odnesly obrázek Rákosníčka, který si ozdobily zimními vločkami. Za domácí úkol budou vzpomínat, jak Rákosníček vypadal a pokusí se ho správně vybarvit.

Soutěže v Dobblu

V úterý 10. 1. 2017 jsme opět soutěžili ve školní družině. Tentokrát se utkali žáci 3. ročníku v soutěži Dobble. Všichni si vyzkoušeli svou pozornost při hře. Nejvíce se dařilo V. Polákovi, T. Bednaříkové, J. Mazurovi, D. Nowickému a J. Zemkovi. Gratulujeme.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Souteze_SD_LEDEN_2017

Turnaj školní družiny ve stolní kopané

V pátek 6. 1. 2016 se utkali ve školní družině žáci prvního ročníku ve stolní kopané. Nejvíce se dařilo a finále si zahráli tito žáci: Jakub Mathias, Klárka Tietzová, Nela Lebedová a Dominik Bělaška. Gratulujeme.