Listopad 2014

Adventní zpívání a Den otevřených dveří

První adventní neděli jsme oslavili v naší škole. Od 16.00 hod. byly k prohlídce otevřeny prostory školní budovy. Návštěvníci si mohli projít školu a podívat se na nově vsazená okna, radiátory a upravené třídy.

V 17.00 hod. zazpívali žáci naší školy několik vánočních písní před školní budovou. Na závěr byla zapálena první adventní svíce na věnci před kostelem.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Adventni_zpivani

Advent na Zemědělce

Letošního 7. ročníku adventní výstavy pořádané na Zemědělské škole v Opavě se zúčastnili pouze žáci prvního ročníku. Po prohlídce prodejní výstavy v suterénu si žáci zasportovali lezením na horolezecké stěně a hraním florbalu. Poté si prošli celou výstavu a na závěr se podívali ns zemědělské stroje.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Advent_na_Zemedelce_2014

Koncert "Putování s Wolfíkem"

V úterý 25. listopadu na vštívil naší školu profesor varhanické školy v Opavě, aby žáky seznámil s tvorbou Wolfganga Amadea Mozarta. Žáci si zazpívali zatancovali a poslechli krásnou hudbu, kterou jim po celou dobu představoval malý Wolfík v podobě loutky.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Putovani_s_Wolfikem_-_koncert

Slavnost Slabikáře

Od začátku školního roku naši prvňáčci udělali velké pokroky, naučili se počítat, číst a psát první písmenka, proto 11. listopadu mohli dostat svou první učebnici – Slabikář s opravdovým čtením. Všichni žáci se moc těšili, ale zároveň byli do poslední chvíle napnuti, jestli ji opravdu dostanou všichni. Samozřejmě dostali, naši prvňáčci jsou totiž šikulky!

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Slavnost_Slabikare_2

Ovoce do škol

I v letošním roce se naše škola zapojila do projektu, který se týká zdravé výživy pro děti – Ovoce do škol. Všichni žáci školy dostávají zdarma dvakrát měsíčně balíček s různými druhy ovoce nebo zeleniny. Kromě toho si rozšiřují vědomosti a zajímavosti o nich v pracovních listech formou lušťovek, doplňovaček a hádanek.

Ovoce do škol