Listopad 2015

1. adventní pondělí

Jako každý rok se i letos budeme všichni scházet každé pondělí v prosinci u adventního věnce. První adventní pondělí jsme si zapálili první svíčku na adventním věnci a věnovali jsme se výrobě adventního kalendáře do jednotlivých tříd, abychom viděli, jak rychle běží čas do Štědrého dne. Každý den si tak jeden žák ze třídy může za odměnu vytáhnout z kalendáře drobnou sladkost.

FOTO:   zslitultovice.rajce.idnes.cz/1._adventni_pondeli_2015_30.11.2015/

Listopadová duha

Při vyučování ve středu 18. listopadu nás překvapila krásná duha.

Sněhová královna.

V pondělí 16. listopadu 2015 jsme navštívili Loutkové divadlo v Opavě, kde jsme shlédli představení Sněhová královna. Dopravu do Opavy a zpět zajišťovala firma Košárek a byla placena dětem za sběr papíru.

Vtipnější vyhrává.

Smích a potlesk se ozýval ve čtvrtek 12. 11. 2015 odpoledne mezi dětmi z druhého ročníku, probíhala zde soutěž Vtipnější vyhrává. Děti hlasovaly, čí vtip byl ten nejvtipnější. Vítězem se stala Valinka Gregořicová. Gratulujeme.

Už budu prvňákem - Já Baryk a můj srnec.

Druhé setkání našich budoucích prvňáčků proběhlo v úterý 10. listopadu 2015. Děti si zacvičily se zvířátky, rozdělily domácí a lesní zvířátka, uvolňovacími cviky si vyzkoušely padání podzimních listů, počítaly ovoce a zeleninu a zazpívaly si písničky o lese. Tké se dozvěděly více zajímavostí o srnci. Pracovní list byl tentokrát zaměřený nejen na zvířata, ale i na roční období podzimu a jeho změny v přírodě, přiřazení počtu věcí k číslu, nalezení správné trasy-spojení tvarů, co do obrázku tématicky patří a nepatří. V domácím úkolu děti procvičovaly uvolňovací cvik oblouk, hledaly cestu z bludiště a opět přiřazovaly k číslu správný počet věcí. Za odměnu si mohly nalepit na svůj papírový kufřík nálepku srnce.

Soutěžní odpoledne ve školní družině.

Ve čtvrtek 5.11. 2015 malé oddělení pouštělo draky za školou. Nejvíce létal drak od Vašíka Kudlíka, Matěje Galusika a Kristýnky Levákové z druhého ročníku. Ve velkém oddělení proběhla mezi čtvrtým a pátým ročníkem Vlaštovkiáda. S úkolem složit vlaštovku a co nejdelší dolet se nejvíce zadařil Šimonovi Nádeníčkovi z pátého ročníku.

Nové hračky pro školní družinu.

Manželé Kubcovi přispěli škole finančním darem, za který byly zakoupeny nové hračky. Našim žákům se moc líbily a rádi si s nimi hrají.

Drakiáda.

Ve středu 4. 11. 2015 se litultovskou oblohou proháněli draci různých barev a velikostí. Mohli jsme pozorovat auta, formule, sovy nebo létající balón. Vítr dětem přál a sluníčko po celou dobu svítilo. Za snahu a zručnost při pouštění draků dostali všichni sladkou odměnu.

Halloween ve škole.

V pondělí 2. 11. 2015 nás celým dopolednem provázely kostýmy strašidel, kostlivců a čarodějnic k oslavě svátku Halloween. Pro žáky druhého ročníku byly připraveny pracovní listy, a tak žáci počítali dýně, vybarvovali strašidla a zhotovili si sešit o Halloweenu, v odpoledních hodinách si vyrobili každý své strašidýlko. Žáci čtvrtého ročníku si připravili výukové listy a naučili se v jazyce anglickém písničku a básničku. Pro žáky pátého ročníku byly připraveny křížovky, pracovní listy, informace o Halloweenu vyhledávali na internetu a vyrobili si měsíc s netopýry.