Prosinec 2014

Vánoční posezení u stromečku.

Poslední den před vánočními prázdninami patří jako každoročně posezení žáků u stromečku, předání dárků v jednotlivých třídách a společná vánoční pohádka.

PF 2015

Vánoční vystoupení pro seniory a děti z MŠ.

Ve čtvrtek 18. 12. 2014 naši žáci vystoupili se svým programem ještě jednou pro seniory a děti z MŠ. Žáci prvního ročníku zazpívali, zatančili a zahráli pohádku o zvířátkách. Žáci 3. ročníku vystoupili s pohádkou o vanilkovém rohlíčku a žáci 4. ročníku s vánočními příběhy o rodině a narození Ježíška.  Nechyběla ani hra na flétničky u mladších i starších žáků. Pro seniory jsme připravili malé občerstvení a pro děti z MŠ cukroví.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vanocni_akademie_pro_MS_a_seniory_2014

Vánoční besídka.

Ve středu 17. 12. 2014 se v naší škole konala již tradiční vánoční výstavka s kulturním programem a drobným prodejem vánočních ozdob. Celý školní rok pracujeme na projektu Naše zahrada, a proto i celá naše výstava nesla toto jméno. Našli jsme tam ovocné stromy s denními i nočními ptáky, různě zhotovené sněhuláky, vesnické chaloupky, rybník s kapříky, vánočně prostřený stůl a krásné výrobky na prodej, které zhotovily naše šikovné maminky, které se tento rok podílely i na přípravě občerstvení, a tak jsme mohli ochutnat výborné chlebíčky, cukroví, muffiny, perníčky, různé druhy bábovek, prostě samé dobrotky.

FOTO VÝSTAVA: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vystava_-_Vanoce_na_nasi_zahrade

Pohádka Jak anděl zachránil zvířátkům vánoce

Pohádka O vanilkovém rohlíčku

Příběh Cesta do Betléma

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vanocni_akademie_2014

Dramatický kroužek v Domově pro seniory.

Ve středu 17. 12. 2014 v dopoledních hodinách byli žáci dramatického kroužku, pod vedením paní učitelky Leony Seidlové, zahrát pohádku O rukavičce v Domově pro seniory v Litultovicích. Své vystoupení obohatili hrou na flétničky. Za svůj výkon obdrželi sladkou odměnu.

Třetí adventní pondělí ve škole.

Třetí adventní pondělí 15. prosince bylo věnováno svátku sv. Lucie. Žáci se seznámili, jak vznikl název jména Lucie, jak Lucie obcházela všechna stavení a kontrolovala hospodyním, jestli mají důkladně uklizeno. Nakonec všichni společně vyplnili křížovku.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/3._adventni_pondeli_2014

Vánoční jarmark.

Třetí adventní neděli 14. 12. 2014 se konal v obci vánoční jarmark. Také naše škola měla na jarmarku stánek s drobným vánočním prodejem.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vanocni_jarmark_2014

Vánoční dílna pro rodiče.

V pátek 12. 12. 2014 od 17,00 hodin proběhla v naší škole vánoční dílna pro rodiče, kterou zorganizoval klub rodičů ve spolupráci s paní Lhotskou, zaměstnankyní firmou Optys. Společně s rodiči vyrobili spoustu krásných věcí a vánočních ozdob z plsti, zdobili skleněné láhve na anděly a vánoční lampy, malovali baňky  ...atd. Nechyběla dobrá nálada, občerstvení a účast našich maminek i s dětmi. Potěšila nás i účast našich bývalých žáků a rodičů. Velké poděkování patří paní Kubcové, která vše připravila a zorganizovala.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vanocni_dilna_rodicu_2014

Vánoční zámek Raduň.

V úterý 9. 12. 2014 jsme jeli na zámek v Raduni, který byl před Vánocemi  nádherně slavnostně vyzdoben, děti provázela paní královna a vyprávěla jim o životě zámeckých dětí. Prohlédli jsme si dětské pokoje s nově zrekonstruovanými historickými hračkami a kočárky. V jednom z interiérů u vánočního stromu pan kníže všem dětem rozdal drobné dárečky.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vanocni_vystava_Radun_2014

2. adventní pondělí ve škole.

Opět jsme se v pondělí ráno všichni sešli u adventního věnce, kde jsme zapálili už druhou svíčku. Tentokrát bylo setkání věnováno pečení cukroví ze slunečnicových semínek a přípravě dobrot pro sýkorky. Jednotlivé skupinky poznávaly typické vánoční kytky. Žáci zkoušeli zjistit, co se dává a nedává do vánočních slunečnicových rohlíčků, namalovali si rohlíčky, do kterých si napsali své oblíbené cukroví a také poznávali ptáčky, kteří mohou v zimě přiletět na krmítko pro slunečnicová semínka. Do tříd si pak odnesli vybarvený pracovní list.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/2._adventni_pondeli_2014

Mikulášská nadílka v naší škole.

V pátek 5. prosince 2014 navštívil naši školu Mikuláš s anděly a čerty. Děti byly asi všechny moc hodné, za básničku nebo písničku dostaly mikulášskou nadílku.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Mikulasska_nadilka_2014

Vánoční lidové zvykosloví v Opavě.

V úterý 2. 12. 2014 bylo pro naše žáky připraveno povídání o předvánočních a vánočních zvycích, poslechli si lidové koledy ze Slezska. Toto povídání a zpívání navštívil také Mikuláš s čertem a andělem, kteří obdarovali děti mikulášskou nadílkou. Na závěr si děti vyrobily v malých dílničkách vánoční ozdoby – svícen z perníku, ozdobnou šišku se třpytkami a vánoční krabičku.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Zvykoslovi_2014

Vánoční pondělky ve škole na téma: tradice a zvyky Vánoc.

Adventní pondělky první vyučovací hodinu patří vyprávěním o tradicích a zvycích o Vánocích dříve a dnes a malým pracovním dílničkám pro všechny žáky. Pondělí 1. prosince 2014 bylo na téma advent a adventní věnec. Žáci pracovali ve skupinkách a společně přiřazovali kartičky, které patřily na vánoční strom, prostřený stůl a adventní věnec. Společně zapálili první adventní svíci na adventním věnci.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/1._adventni_pondeli