Prosinec 2016

Vánoce ve škole

Poslední den školy v tomto roce 22.12.2016 jsme si vánočně ozdobili třídy a stromečky, abychom pod ně mohli nadělit drobné dárky pro své spolužáky. Určitě nebylo jednoduché promyslet, co by spolužákovi udělalo pod školním stromečkem radost, ale nakonec byly děti spokojeny. Naši nejmenší prvňáčci našli pod třídním stromečkem ještě navíc balíček s perem, pastelkami a blokem, který jim pro první psaní perem zakoupila škola. Všem dětem i rodičům přejeme krásné prožití Vánoc a do nového roku 2017 hodně zdraví a štěstí. Nezapomeňte vstoupit do školy pravou nohou v úterý 3.ledna 2017.

Šťastné a veselé s prskavkami žáků 3. ročníku.

Rozdávání dárků mezi žáky 5. ročníku.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vanocni_posezeni_2016

4. adventní pondělí

V pondělí 19. prosince 2016 jsme se sešli se žáky u rozsvěcování 4. adventní svíce. Hovořili jsme o vánočním stromečku, historie vzniku tradice vánočního stromu, zdobení stromečku a nakonec si žáci vyrobili papírovou ozdobu na stromek.

Už budu školákem

V úterý 13.12.2016 jsme pozvali naše předškoláky na druhé setkání, tentokrát s Krtečkem. Předškoláci se seznámili s příběhem Krtek a Vánoce, který prolínal všemi úkoly. Děti zdobily stromeček, kde si opakovaly geometrické tvary a barvy, hledaly zvířátka v závěji a slabikovaly jejich názvy, uvolňovaly si ruku, když balily dárečky a rozmotávaly vánoční stuhu. Nakonec pomohly Krtkovi složit rozbitý stromeček a mohly začít vánoce.

Společná hodina páťáků se třeťáky

V úterý 13. prosince pracovali páťáci spolu s třeťáky na počítačích. Probírali společně vyjmenovaná slova p Ukázka spolupráce je zachycena na videu.

3. adventní pondělí

V pondělí 12. prosince 2016 jsme se sešli se žáky u rozsvěcování 3. adventní svíce a připomněli svátek sv. Lucie a tradiční zvyky konané 13. prosince.

FOTO:zslitultovice.rajce.idnes.cz/3._adventni_pondeli_2016

Koledování u zámku

Třetí adventní neděli 11. 12. 2016 patřilo vystoupení našich žáků u zámku. I přes velkou nemocnost žáků se před zámkem ozývaly vánoční koledy, říkanky a hra na flétničky. Za děti a zaměstnance základní školy zapálila třetí adventní svíci paní vychovatelka Dana Tesárková.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/advent_u_zamku_2016

Den SLABIKÁŘE

Ve čtvrtek 3.12. se z našich prvňáčků stali praví čtenáři, dostali svou první knihu - Slabikář. Po slavnostním předávání a focení mladých čtenářů se všichni vrhli na jeho prohlídku, listovali si v něm a už se moc těšili na poznávání nových písmenek.

Druhé adventní pondělí + Mikulášská nadílka

V pondělí 5. 12. 2016 jsme se s žáky sešli u adventního věnce, abychom zapálili již druhou adventní svíci a povídali si o Mikulášovi, dozvěděli se něco o jeho životě a štědrosti. Podle staré tradice sestupuje každý rok 5. prosince večer z nebe na zem spolu s čertem a andělem, protože toho má hodně, tak školu již navštívil brzy ráno a pověřil paní učitelky rozdáním balíčků pro děti.

Druhou svíci na adventním věnci zapaluje Barunka, protože měla včera svátek.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/2._adventni_pondeli_2016_-_Mikulasska_nadilka

Nadílka hraček do školní družiny

5. prosince nadělování nebralo konce, po mikulášské nadílce žáci dostávali nové hračky do školní družiny, přáli si hlavně stavebnice Lego, a tak postupně pod jejich rukama vznikaly vrtulníky, policejní kamion, hasiči a celé domečky pro panenky. Dále dostali společenské hry a hry na postřeh a šikovnost a prolézací tunely a panenky.

Prodej na vánočním jarmarku

Druhou adventní neděli 4. prosince se konal na nádvoří zámku v Litultovicích vánoční jarmark. Také naše škola se jarmarku zúčastnila a pedagogičtí pracovníci a za klub rodičů paní Steinerová pomáhali s prodejem výrobků z vánoční dílny rodičů.

FOTO:zslitultovice.rajce.idnes.cz/4._12._2016_Vanocni_Jarmark

Vánoční besídka a výstava ve škole

Pohádková příroda, to bylo téma vánoční besídky i výstavy v letošním školním roce ve škole. Ve čtvrtek 1. prosince 2016 bylo na výstavě k vidění: postavičky z knihy Ferda Mravenec, Křemílka a Vochomůrku, zvířátka z filmu Doba ledová, vánoční dekorace na stoly, svátečně prostřený stůl, svícny, přáníčka…aj. Žáci se předvedli v představeních: Pět báječných strýčků, Pekelná škola, Vánoční stromeček, Rybí příběh, angličtinu s broučky, program doplnili žáci hrou na flétny a na závěr společnou koledou Rychle bratři.

Představení Pět báječných strýčků v podání žáků 5. ročníku.

Vánoční stromeček našich prvňáčků.

Angličtina s broučky našich třeťáků, broučci nás učili poznávat barvy, zvířátka, počítat a zpívat anglické koledy.

Žáci 3. ročníku zahráli pohádku Pekelná škola.

Kapří příběh představili naši prvňáčci.

Vánoční besídka pro seniory a děti z MŠ

V pátek 2. 12. 2016 vystoupili naši žáci ještě jednou s programem pro seniory a děti z MŠ.

Vánoční výstava ve škole s drobným prodejem z vánoční dílny našich šikovných maminek.