Říjen 2012

 

SBĚR PAPÍRU PODZIM 2012

Ze čtvrtku 4. října na pátek 5. října byl přistaven na parkoviště u kostela kontejner na sběr starého papíru. Do sběru se zapojili nejen děti z obou škol, ale i občané z Litultovic.

Všem, kteří se do sběru zapojili, děkujeme.

 

VÝSTAVA PODZIMNÍCI

Již po deváté jsme ve spolupráci s dětmi mateřské školy a rodičů připravili výstavu k podzimu s názvem PODZIMNÍCI. Tato výstava byla opět velmi krásná a působivá. Jménem všech dětí chceme poděkovat všem těm, kteří přispěli na dobrovolné vstupné, které bylo spravedlivě rozděleno do MŠ i ZŠ. Těmito penězi jste přispěli dětem na kulturní akce.

 

 

https://zslitultovice.rajce.idnes.cz/Podzimnicci_ZS_2012

 

SBĚR KAŠTANŮ A ŽALUDŮ

Děti z MŠ a ZŠ se zapojily do sbírání kaštanů a žaludů. Během jednoho týdne nasbíraly více než 800 kg kaštanů a proto byl sběr kaštanů zastaven a sbíráme pouze žaludy.

 

DRAKIÁDA

 

V říjnu jsme vyhlásili soutěž o „Nejlépe letícího draka“ a „Největšího vytrvalce v pouštění draků.“ Z každé třídy byli vybráni 3 žáci, kteří byli odměněni zajímavou cenou. Ostatní zúčastnění dostali sladkou odměnu.

https://zslitultovice.rajce.idnes.cz/Drakiada

 

BESEDA O DRAVCÍCH

V úterý 23. října jsme spolu s ostatními školami shlédli na velkém hřišti v Litultovicích besedu o dravých ptácích. Dětem byly podány zajímavé informace o dravcích a následně si žáci mohli své poznatky prověřit v kvízech. V tomto byli naši žáci úspěšní a dva z nich si vysloužili poctu držet dravce na rukou. Velmi zajímavá byla ukázka lovu některých dravců. 
 

HALLOWEEN 2012

Pondělí 29. 10. 2012 v dopoledních hodinách se naší školou proháněli duchové, strašidla, kostlivci a čarodějnice, neboť tento den jsme všichni slavili Halloween. Rodiče připravili dětem zajímavé masky, děti si donesly vydlabané dýně. V každé třídě probíhaly oslavy trochu jinak. Prvňáčci si vyrobili z proužků papíru čtecí dýni, v matematice vypočítali příklady ve strašidelném hradu a naučili se novou říkanku. Žáci 2. ročníku si vylosovali nejlepší masku, dostali pracovní listy, vykládali si o tomto svátku a z barevného papíru si vystřihli a ozdobili dýni. U žáků 4. ročníku se v hodinách ozývaly strašidelné písničky a říkanky, vyprávělo se o zvycích u nás i ve světě, žáci dostali pracovní listy, hráli domino, pracovali na interaktivní tabuli a četli si strašidelné příběhy. Dopoledne jsme prošli malým průvodem vesnicí. Nakonec jsme navštívili děti z MŠ, vykoledovali si sladkosti a společným tancem ukončili oslavu svátku Halloween.

Rodičům děkujeme za přípravu masek pro děti a pomoc dětem při pečení sušenek cookies, mimochodem byly moc dobré a všem chutnaly.

FOTO zslitultovice.rajce.idnes.cz/Halloween_2012

Ukázky oslavy strašidel uvidíte na tomto videu

https://www.youtube.com/watch?v=tnlIbjJpMf4&feature=youtu.be