Říjen 2013

Podzimníčci na zámku.

V sobotu 5. října a v neděli 6. října 2013 se v zámku v Litultovicích konala jako každý rok výstava Podzimníčků žáků ZŠ a dětí z MŠ. Podzimníčci se vydařili, žáci rozvíjeli svou fantazii, a tak jsme mohli shlédnout výrobky z dýní, řepy, kukuřice, dřeva a dalších přírodních materiálů.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Podzimnicci_2013/

Drakiáda.

V úterý 8. října 2013 v dopoledních hodinách proběhla jako každý rok Drakiáda. Mohli jsme shlédnout draky různých tvarů a velikostí. Zapomněli jsme však objednat vítr, který žáci vynahrazovali v běhu s drakem, proto měli za domácí úkol objednat vítr. A tak jsme ve čtvrtek vyrazili ještě jednou, draci se konečně vznesli na oblohu a předváděli prapodivné kreace a piruety. Ve škole na nás čekala zasloužená sladká odměna.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Drakiada_2013

Šneci

Do družiny nám v rámci přírodovědy přibyli dva šneci o které se budou starat sami žáci.

Divadlo loutek Ostrava.

Ve středu 16. října 2013 všichni žáci ZŠ jeli do Divadla loutek v Ostravě na muzikálovou pohádku Josefa Koláře Kocourek Modroočko. Celé představení bylo doplněno nejkrásnějšími písničkami Marka Ebena. Sledovali jsme příběh kočičího kluka od koťátka, nemotorného objevování světa, kamarádů až postupně vyroste v dospělého kočičího mládence, zamiluje se a stane se šťastným tatínkem.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Loutkove_divadlo_Ostrava

Oslavy 120. výročí založení naší školy.

V neděli 27. října 2013 naše škola oslavila 120. výročí založení. Oslavy započaly mší svatou v litultovském kostele, pokračovaly ve škole dnem otevřených dveří s výstavou dobových fotografií, učebnic, pomůcek a starých třídních knih a kronik a vyvrcholily na zámku kulturním vystoupením žáků a křtem knihy Ema má mámu.

FOTO: ze zkoušky na vystoupení zslitultovice.rajce.idnes.cz/Ze_zkousky_na_oslavy_120_let