Říjen 2015

Vítání občánků

V sobotu 24.10. se také  děti naší školy připojily ke slavnostnímu přivítání 6 nových občánků obce. Zahrály dětem i jejich rodičům pohádku O koťátku, které zapomnělo mňoukat a zapískaly na flétničky několik dětských písniček.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vitani_obcanku_2015

Soutěž pexesiáda ve ŠD

V pátek 16. 10. 2015 se žáci druhého a prvního ročníku utkali v pexesiádě, prověřili si svou paměť. Děti byly velmi šikovné, nejvíce bodů získal Hynek Šachteli, David Nowický a Kristýnka Leváková, z prvního ročníku Eliška Drápalová.

Anketa - HŘIŠTĚ SNŮ

V pátek 16. října
Žáci dostali za úkol vybrat z 8 malých herních prvků a z 10 velkých herních prvků 3, které by chtěli mít na novém hřišti v zámeckém parku v Litultovicích.

Už budu prvňákem

V úterý 13. října v odpoledních hodinách proběhlo první setkání všech učitelů školy s budoucími prvňáčky a jejich rodiči pod názvem "Do školy s pejskem Barykem - Baryk a vlaštovka". Kromě toho, že se děti blíže seznámily se školním prostředím, vyřešily si úkoly, které se týkají podzimu, pracovaly s interaktivní tabulí a zazpívaly si písničky o vlaštovkách. Pracovní list byl zaměřen na rozvoj grafomotoriky, upevnění představy čísla a počtu a poznávání geometrických tvarů. To vše bylo spojeno s tématem o vlaštovkách, tedy i povídání o nich a o dalších tažných ptácích. Domů děti dostaly list s domácím úkolem, kde spojovaly stejné tvary, hledaly rozdíly a vymalovávaly obrázek podle zadání.

Výstava podzimníčků

Přírodě už vládne podzim  a tak i děti naší školy se zúčastnily každoroční výstavy, která měla letos název Podzimníčci a odpadníčci. Přispěly nejen nápaditými výrobky z přírodnin, ale i obrázky a skládačkami. Po ukončení výstavy tyto práce dál zdobí interier naší školy.