Říjen 2016

Halloween

Žáci prvního ročníku oslavili Halloween čarodějným učením, povídali si o historii tohoto svátku a vyrobili si z papíru Halloweenskou lucerničku a čarodějnického pomocníka netopýra.

Žáci třetího ročníku oslavili Halloween čtením strašidelných příběhů v českém i anglickém jazyce, naučili se dvě halloweenské říkanky, z papíru si vyrobili pavouky, ozdobili si halloweenskými motivy lucerničky, vyprávěli si o vzniku svátku a skládali halloweenské domino.

Žáci pátého ročníku slavili v naší škole tento svátek naposledy a tak si to pěkně užili. Připomněli si pověst O Jackovi, ke které pak vymysleli otázky a vytvořili Halloweenský plakát plný otázek a odpovědí. V angličtině se naučili novou Halloweenskou písničku. Nakonec si nezapomněli vyrobit papírového ducha, kterého naučili správně psát česky a číst římská čísla.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Halloween_2016

Výstava podzimníčků

Zúčastnili jsme se výstavy Podzimníčků, pořádanou kulturní komisi městyse Litultuvice.

Soutěže ve ŠD

Děti ve školní družině se utkaly ve znalostní soutěži Město, jméno, zvíře, věc. Největší znalosti a 1. místo získala Terezka Bednaříková, na 2. místě se umístily tři děti: Jirka Zemek, Kristýnka Leváková a Valinka Gregořicová. Gratulujeme.

Drakiáda

V pondělí 24. října jsme vyběhli na pole za školou pouštět draky. Děti si připravily krásné draky a díky správnému větru nám draci lítali vysoko do oblak. Ve škole dostaly děti malou sladkou odměnu.  Děkujeme rodičům za pomoc při přípravě draků.

Focení prvňáků

Pozvání na první setkání „Brzy budu prvňákem“

Tak jako loni, chystáme pro budoucí školáky projekt „Brzy budu školákem“. Tento projekt je určen pro děti, které nastupují školní docházku ve školním roce 2017/2018. Každý měsíc připravíme jedno setkání pod názvem „Pohádkový svět“. První setkání „Pohádkový svět s Křemílkem a Vochomůrkou“ proběhne 8. listopadu 2016 v 15:30 hodin v prostorách školy v Litultovicích.

Sběr starého papíru

Poslední víkend v září jsme se opět pustili do sběru starého papíru. Velký kontejner přivezli ve čtvrtek a během dne se ho podařilo naplnit. Z tohoto důvodu jsme objednali druhý kontejner, který se mohl plnit během celého víkendu až do pondělí. I tento kontejner byl naplněn k prasknutí. Všem, kteří se sběru starého papíru zúčastnili, moc děkujeme.

Zahájení kroužků

V měsíci říjnu jsme na naší škole zahájili práci v zájmových kroužcích. V tomto školním roce žákům nabízíme Hudební kroužek, Výtvarný kroužek, Sportovní kroužek, Dramatický kroužek, a Počítačový kroužek. Práci kroužků můžete vidět na chodbách naší školy nebo na školním vystoupení.

Výstava "Vyřež/š si svou dýni"

V rámci výstavy v Arboretu Nový Dvůr "Vyřež/š si svou dýni" se naše škola škola zúčastnila soutěže mezi školami ve zdobení dýní. Arboretum nám poskytlo dýně a naši žáci vyrobili krásná dýňová strašidla. Všechny naše výrobky byly o víkendu 1. a 2. října vystaveny v arboretu a každý návštěvním mohl dát nejlepším výrobkům hlas. Doufáme, že i naše výrobky se návštěvníkům líbily.