Únor 2013

SVÁTEK SVATÉHO VALENTÝNA

Oslavy svátku svatého Valentýna jako každoročně slaví žáci 4. ročníku v hodinách anglického jazyka.Příznačná pro tento svátek je červená barva a tomu odpovídalo i oblečení žáků.Na hodinu se pečlivě připravili, zjistili si všechny dostupné informace o tomto svátku. Dále měli také připraveny pracovní listy, vyrobili si valentýnské přání a naučili se velmi starou anglickou valentýnskou říkanku.

SPORTOVNÍ DOPOLEDNE VE VÍCEÚČELOVÉ HALE

V rámci spolupráce mezi školami se ve čtvrtek 21. 2. 2013 uskutečnilo sportovní dopoledne ve víceúčelové hale. Žáci ze ZŠ Litultovice a ZŠ v Hlavnici si ve smíšených družstvech vyzkoušeli svou zručnost a mrštnost ve sportovních disciplínách s maskotem  gepardem Puntíkem v soutěžích: přejdi řeku, udělej si zásoby, stopař, cesta džunglí, tunel, přenášení mláďat a zhoupnutí na liáně. Obě dvě školy získaly diplom geparda Puntíka a sladkou odměnu. Sportu zdar!

Více foto na: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Sportovni_den_v_hale_s_Hlavnici

BAJAJA - Teátr Víti Marčíka

Dne 25. 2. 2013 se naše škola spolu s MŠ Jezdkovice zúčastnila  divadelního představení jednoho herce a pěti loutek v Loutkovém divadle v Opavě. Žáci se na chvíli stali vojáky ve velké bitvě, prožívali boj udatného prince Bajaji s drakem. Kulisu tvořila tříkolka, která se stávala koněm i drakem. Pohádku doprovázely písničky, které rozpohybovaly celý sál. Princ Bajaja do děje vtipně zapojil i přítomné paní učitelky, které za své vystoupení sklidily velký potlesk u žáků.

Video ukázka: https://youtu.be/Qu1O7jPVYHw

Více foto na:zslitultovice.rajce.idnes.cz/BAJAJA_loutkove_divadlo