Únor 2016

Oslava svátku svatého Valentýna.

Páteční dopoledne se ve všech třídách zábavnou formou a pracovními listy oslavoval svátek svatého Valentýna. Žáci se oblékli do červené barvy a vyrobili svým blízkým valentýnky. Také naši čtvrťáci sledovali valentýnskou výzdobu v obchodech a po příjezdu z výstavy z Opavy se také zapojili do výroby přáníček pro své blízké.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Valentinske_uceni_12.2.2016

Výstava Magičtí Lucemburkové.

V pátek 12.2.2016 navštívila 4. třída výstavu v Domě umění v Opavě pod názvem Magičtí Lucemburkové. Na výstavě žáci shlédli královskou korunu, sochy Karla IV. a jejich synů Václava IV. a Zikmunda. Přečetli si pověst o Meluzíně, která se týkala rodu Lucemburků. Paní učitelka si pro žáky připravila pracovní listy, na kterých vybarvovali drahokamy na královské koruně, doplnili si jména manželek Karla IV., dopsali neúplnou pověst o Meluzíně a nakonec si zahráli na restaurátory a snažili se najít ve staré listině poškozená místa. Při této příležitosti si žáci před výstavou prošli Dolní a Horní náměstí a seznámili se s historickými budovami. Výlet se nám vydařil.

Ukončení plaveckého výcviku.

Středa 10. února znamenala pro žáky druhého ročníku konec plaveckého výcviku a předání Mokrého vysvědčení. Žáci absolvovali deset lekcí v Plavecké škole v Opavě, zaznamenali pokrok ve zdokonalení plaveckých stylů a odnesli si domů krásné fotografie.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Plavecke_vysvedceni_10.2.2016

Já Baryk a zajíc.

V úterý 9. února se konalo v naší škole další setkání našich budoucích prvňáčků, tentokrát pod názvem Baryk a zajíc. Děti si společně zazpívaly, zacvičily, paní učitelky připravily pracovní listy s uvolňovacími cviky a pexeso na interaktivní tabuli, společně ve dvojicích procvičovaly uvolňovací cviky na velké ploše. Za odměnu děti obdržely fotografie ze zápisu do první třídy. Pracovní list byl zaměřen na určení geometrických tvarů a jejich rozlišení barvami, přiřezení počtu věcí správný počet kuliček a opačně. Za domácí úkol děti třídily do dvojic stejné tvary a vymalovávaly obrázek podle zadaných úkolů.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/9.2.2016_Baryk_a_zajic

Už se těšíme na další schůzku 15. března 2016.

Beseda s hasiči Hasík.

V pátek 5. února 2016 v dopoledních hodinách proběhla beseda se zástupci hasičů určená pro žáky druhého ročníku. Žáci si povídali o důležitých telefonních číslech, jak vypadá hasičská uniforma, kde všude hasiči zasahují. Žáci si prakticky vyzkoušeli první pomoc při uhašení požáru. Všichni se shodli na tom, že oheň může sloužit, ale i škodit. Hasiči nás navštívili s Hasíkem ve škole ještě jednou ve čtvrtek 11. února 2016. Žáci si pro ně připravili obrázky s hasičskou tématikou. Tato beseda žáky namotivovala ke kreslení výkresu do výtvarné soutěže PO očima dětí.

foto: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Beseda_Hasik_5.2.2016