Únor 2017

Beseda na téma Šikana

Ve středu 22. 2. 2017 odpoledne se konala v naší škole beseda na téma Šikana s panem Bc. Tomášem Veličkou, který se touto problematikou zabývá již dlouhá léta. Seznámil přítomné s projevy šikany a jinými problematickými vztahy mezi dětmi, ze své praxe použil i příklady rozpoznání takových situací a naznačil jejich řešení.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Beseda_ne_tema_SIKANA

Soutěž ŠD Activity

Ve středu 15. 2. 2017 žáci třetího ročníku ověřovali své schopnosti a vědomosti ve znalostní soutěži Activity. Soutěž odstartovala již v minulém týdnu a vítězi všech tří kol se stali: Matěj Galusik, Terezka Bednaříková a Jirka Zemek. Všichni zúčastnění si zasloužili sladkou odměnu.  Gratulujeme.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/SD_UNOR_2017

Oslava svátku svatého Valentýna

Svátek svatého Valentýna oslavili žáci třetího ročníku ve středu 15. 2. 2017 v hodinách anglického jazyka a prvouky.  Žáci se oblékli do červené barvy, vyprávěli si o vzniku tohoto svátku, vyrobili přáníčko. Pro děti byly připraveny pracovní listy s křížovkami a doplňovačkami, za úkol měly vymyslet básničku a jak se jim to povedlo se dozvíte v novém čísle školního časopisu Počteníčko.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Sv._Valentin_2017

Taneční soutěž ve ŠD

Ve čtvrtek 9. 2. 2017 proběhla mezi žáky pátého ročníku soutěž v tanci. 1. místo v tanci na píseň Timber získala B. Kubcová a B. Černá a další 1. místo na píseň Come on získala tato děvčata: B. Pavelková, M. Pavlíčková, A. Beníšková a K. Albertová. Gratulujeme.

Už budu prvňákem

V úterý 7. 2. 2017 jsme opět přivítali ve škole předškoláky na čtvrtém setkání nazvaném Káťa a Škubánek na horách. Tentokrát děti učily Škubánka lyžovat vpravo, vlevo, nahoru, dolů, dále se vydaly na karneval na sněhu, kde pomáhaly s výzdobou, když se snažily psát spirály, počítaly trpaslíky, za které byly převlečené myšky, ukázaly, že se neztratí jako Škubánek, protože znají svou adresu a nakonec si vyrobily jednoduchou masku. Domů si odnesly domácí úkol, kde budou počítat Škubánky a také s ním bloudit. Za tu velkou práci si opět odnesly odměnu, tentokrát v podobě obrázku Škubánka a oplatek.

Malý křížovkář

V úterý 7. 2. 2017 proběhla v odpoledních hodinách mezi žáky třetího ročníku soutěž v luštění křížovek. Žáci louskali jména pohádkových hrdinů, názvy knih od dětských autorů a předmětů, které se v pohádkách používaly. Nakonec to všichni dobře zvládli a zasloužili si sladkou odměnu.

Hudební pořad pro děti

Žáci třetího a pátého ročníku se v úterý 7. 2. 2017 zúčastnili výukového programu o hudebním skladateli B. Smetanovi pod vedením varhaníka pana Martina Kubáta. Zábavnou a vtipnou formou se žáci blíže pomocí postavičky malého Bedříška seznámili s jeho životem a dílem, naučili se o něm písničku, zatančili si polku a doprovodili zpěv a tanec hrou na hudební nástroje.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vychovny_koncert_Dvorak_2017