Září 2014

Ocenění našeho žáka Jana Beníška ve výtvarné soutěži

Ve středu 24. září 2014 byl v Sále Purkmistrů v Obecním domě v Opavě oceněn za výtvarnou soutěž O cenu primátora města - Návraty ke kořenům naši žáci třetího ročníku Jan Beníšek a Barbora Kubcová. Gratulujeme.

Vítání občánků

V sobotu 20. září pět žáků naší školy připravilo s paní učitelkou Leonou krátké vystoupení pro 10 nových občánků městyse Litultovice a obce Lhotky u Litultovic.

Sportovní den s dětmi ze ZŠ Hlavnice

V pátek 5. září 2014 jsme se opět sešli ve víceúčelové hale, tentokrát s dětmi ze ZŠ Hlavnice. Všichni žáci se opět pustili s velkou chutí do všech sportovních disciplín, nechyběl ani turnaj v kopané a vybíjené. Sportu zdar!

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Sportovni_den_Hlavnice

Sportovní den

Ve čtvrtek 4. září 2014 proběhl ve víceúčelové hale v Litultovicích sportovní den pod názvem Na naší zahradě. V rámci spolupráce mezi školami jsme do naší školy pozvali žáky ze ZŠ v Dolních Životicích. Sportovní disciplíny: chůze tmou zahradou, kdopak si to vykračuje, jízda na koni, přenášení vajíček, sběr kytiček, stavění domečku a přenášení a třídění ovoce a zeleniny, si vyzkoušelo na 100 dětí z obou škol. Všichni byli odměněni dobrotkami. Nemalé poděkování patří také paní Kubcové, která zakoupila pro děti bonbóny pro oba dva sportovní dny.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Sportovni_den_Dolni_Zivotice

Zahájení v obřadní síni

Zahájení nového školního roku proběhlo 1. září 2014 v obřadní síni litultovského zámku. Paní učitelka Lenka Krömrová si připravila s žáky 3. ročníku kulturní program a zároveň představila žáky 3. a 4. ročníku a paní ředitelka Dana Kaliková slavnostně uvedla nové žáčky prvního ročníku. Hodně úspěchů všem popřál také pan starosta Jan Raida. Na závěr rodiče i děti si byli prohlédnout naši nově opravenou školu.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Zahajeni_skolniho_roku_2014-2015