září 2016

Vyřež/š si svou dýni

Ve čtvrtek 29. září 2016 se všichni žáci pustili do soutěže Vyřež nebo vyřeš si svou dýni, kterou pořádá Arboretum v Novém Dvoře. Na dozdobení dýní používali přírodní materiály, jako např. větve okrasných keřů, květiny, listy, kaštany, mech, tvořili okrasné zahrádky, postavičky a zvířátka. V Arboretu v Novém Dvoře se 1. a 2. října koná výstava prací žáků základních škol okresu Opava, můžete své výtvory podpořit hlasováním, udělat si pěkný výlet a ochutnat dýňové speciality.

Žáci 3. ročníku se svým výtvorem Strašidýlkova rodina.

Žáci 5. ročníku při zdobení dýně přírodními materiály.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Vyres-z_si_svou_dyni_soutez

Sběr starého papíru

Oprava kostelní věže v Litultovicích

V úterý 13.9.2016 jsme ve škole byli svědkem historické události  - odstraňování staré kostelní věže a umístění nové na její původní místo. Z oken školy jsme sledovali opravu historické budovy, práci dělníků a jeřábu. Jelikož se věž kostela nesundává tak často, byl to pro nás velký zážitek.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Pozorujeme_opravu_veze_kostela_Litultovice_13.9.2016

Olympijské hry ve víceúčelové hale

V pondělí 5. září naše škola pořádala olympijské hry v hale. Na olympijádu přizvala žáky a paní učitelky ze ZŠ v Dolních Životicích. Žáci si vyzkoušeli tyto olympijské disciplíny: basketbal, volejbal, golf, kanoistiku, tenis, plavání, jezdectví a fotbal. Ve čtvrtek jsme pozvali také žáky a paní učitelky ze ZŠ v Hlavnici, aby si společně s našimi žáky zasportovali. Na závěr nechyběla vybíjená a za snažení sladká odměna. Sportu zdar.

FOTO:zslitultovice.rajce.idnes.cz/Sportovni_den_se_ZS_Dolni_Zivotice_2016

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Sportovni_den_se_ZS_Hlavnice_2016

Zahájení školního roku

Ve čtvrtek 1. září začal nový školní rok. Slavnostní zahájení se uskutečnilo v obřadní síni litultovského zámku. Paní ředitelka Mgr. Dana Kaliková přivítala všechny žáky, rodiče i prarodiče a paní učitelky. Úspěšný vstup do nového školního roku všem popřál také pan starosta Ing. Jan Birgus.

Žákyně pátého ročníku připravily pod vedením paní učitelky Mgr. Lenky Krömrové kulturní program.

Paní učitelka Mgr. Leona Seidlová představila všech 16 žáčků první třídy. Přejeme jim hodně úspěchů.