Už budu prvňákem

Připravujeme projekt pro budoucí prvňáky s názvem "S Barykem do školy".

Na základě velkého ohlasu rodičů a předškoláků s předchozího ročníku připravujeme pro Vaše děti II. projekt Už budu prvňákem pro tento školní rok nazvaný „Do školy s Barykem“.

V tomto projektu se děti hravou formou seznámí se školním prostředím a učiteli. Každý měsíc je bude provázet pejsek Baryk, který je zavede nejen do školy, ale i do přírody. Baryk bude s dětmi procvičovat držení tužky, uvolňovat ruku, aby se jim ve škole dobře psalo, luštit křížovky a bludiště, číst pohádky, soutěžit s Barykem a seznamovat se s dalšími dovednostmi a schopnostmi, které potřebuje žák do první třídy.

Schůzky připravujeme na tyto dny:

13.10.2015

9.2.2016

10.11.2015

15.3.2016

1.12.2015

12.4.2016

19.1.2016 zápis do první třídy

3.5.2016

7.6.2016

Já Baryk a má vlaštovka

V úterý 13. října v odpoledních hodinách proběhlo první setkání všech učitelů školy s budoucími prvňáčky a jejich rodiči pod názvem "Do školy s pejskem Barykem - Baryk a vlaštovka". Kromě toho, že se děti blíže seznámily se školním prostředím, vyřešily si úkoly, které se týkají podzimu, pracovaly s interaktivní tabulí a zazpívaly si písničky o vlaštovkách. Pracovní list byl zaměřen na rozvoj grafomotoriky, upevnění představy čísla a počtu a poznávání geometrických tvarů. To vše bylo spojeno s tématem o vlaštovkách, tedy i povídání o nich a o dalších tažných ptácích. Domů děti dostaly list s domácím úkolem, kde spojovaly stejné tvary, hledaly rozdíly a vymalovávaly obrázek podle zadání.

Já Baryk a můj srnec

Druhé setkání našich budoucích prvňáčků proběhlo v úterý 10. listopadu 2015. Děti si zacvičily se zvířátky, rozdělily domácí a lesní zvířátka, uvolňovacími cviky si vyzkoušely padání podzimních listů, počítaly ovoce a zeleninu a zazpívaly si písničky o lese. Tké se dozvěděly více zajímavostí o srnci. Pracovní list byl tentokrát zaměřený nejen na zvířata, ale i na roční období podzimu a jeho změny v přírodě, přiřazení počtu věcí k číslu, nalezení správné trasy-spojení tvarů, co do obrázku tématicky patří a nepatří. V domácím úkolu děti procvičovaly uvolňovací cvik oblouk, hledaly cestu z bludiště a opět přiřazovaly k číslu správný počet věcí. Za odměnu si mohly nalepit na svůj papírový kufřík nálepku srnce.

Já Baryk a má vrána

Třetí setkání předškoláků proběhlo 1.12.2015 na téma Já Baryk a moje vrána. Děti se pobavily o tom, jak to vypadá v zimě, přiřazovaly obrázky, které k zimě patří, uvolňovacími cviky vyzdobily vánoční stromeček a baňky a ani tentokrát nezapomněly na písničku. Rodiče si poslechli přednášku paní ředitelky na téma "Nebojme se zápisu do 1. třídy". Pracovní list byl zaměřen na zimu a Vánoce, Děti přiřazovaly k počtu věcí správný počet teček, rozhodovaly, které obrázky souvisí s Vánoci a které ne, za domácí úkol vybarvovaly obrázek podle nápovědy a procvičovaly uvolňovací cviky oblouček a rovná čára. Příště se setkáme 19.1.2016 na zápise do 1. třídy.

Já Baryk a les - Zápis do 1.třídy

V úterý 19. 2. 2016 se na naší škole konal Zápis předškoláčků do 1.třídy. Děti provázel opět pejsek Baryk, tentokrát při procházce do lesa, tedy po budově naší školy, která se proměnila v les. Budoucí prvňáčci počítali lesní zvířátka, povídaly o obrázcích a malovaly. Toto setkání bylo pro naše budoucí prvňáčky místo 4.pravidelného setkání s pejskem Barykem.

Už se na všechny moc těšíme!

Já Baryk a můj zajíc

V úterý 9. února se konalo v naší škole další setkání našich budoucích prvňáčků, tentokrát pod názvem Baryk a zajíc. Děti si společně zazpívaly, zacvičily, paní učitelky připravily pracovní listy s uvolňovacími cviky a pexeso na interaktivní tabuli, společně ve dvojicích procvičovaly uvolňovací cviky na velké ploše. Za odměnu děti obdržely fotografie ze zápisu do první třídy. Pracovní list byl zaměřen na určení geometrických tvarů a jejich rozlišení barvami, přiřezení počtu věcí správný počet kuliček a opačně. Za domácí úkol děti třídily do dvojic stejné tvary a vymalovávaly obrázek podle zadaných úkolů.

Já Baryk a můj ježek

V úterý 15.3.2016 jsme se už po 6. setkali s našimi budoucími prvňáčky, povídali jsme si o pejskovi Barykovi a jeho ježkovi. Děti si opět zazpívaly několik písniček o zvířátkách, společně vyřešily úkoly na pracovním listu, počítaly, vytleskávaly slabiky, malovaly velké ježčí bodliny a na závěr si vyrobily záložky do knihy ve tvaru malého ježečka. Za domácí úkol dostaly vymalovat jarní rostlinky a připomenout si Velikonoce.

Já Baryk a můj čáp

7.setkání s budoucími prvňáčky proběhlo v úterý 12. dubna. Povídali jsme si o dalším kamarádovi pejska Baryka - čápovi. Děti si zahrály hru Čáp ztratil čepičku, povídaly si o čápovi, znaku naší školy- dvou čápech = kamarádech, užily si hravé počítání a hledání cestiček v bludišti. Na závěr si vyrobily figurku čápa, kterou si doma mohou zapíchnout do květináče. Za domácí úkol dostaly další zábavné úkoly o zvířátkách, hledání rozdílů a vybarvování podle zadaných úkolů.

Já Baryk a můj šnek

V úterý 3. května jsme se s předškoláčky sešli už po 8., tentokrát pod názvem Já Baryk a můj šnek. Děti se opět dozvěděly spoustu zajímavých věcí o nových zvířátkách, o šnekovi, jeho zvláštnostech a životě v přírodě. Dále si zazpívaly písničky o domácích zvířatech, které znají už ze školky. Na pracovním listě si procvičily uvolňovací cviky, počítání do 7 a rozdělování slov na slabiky. Na závěr si vyrobily šnečky z plastelíny a opravdové šnečí ulity. Jako pokaždé do příštího setkání dostaly domácí úkol se zajímavými úkoly a hádankami.

Já Baryk a můj krtek

V úterý 7. 6. 2016 jsme se s pejskem Barykem a budoucími prvňáčky setkali v letošním školním roce naposledy. Děti si zasportovaly při různých zvířecích disciplínách a za svou celoroční práci dostaly diplomy, odměny a mohly si domů odnést i kufřík se splněnými úkoly. Už se na všechny těšíme - Hurá po prázdninách!