Já Baryk a vlaštovka

V úterý 13. října v odpoledních hodinách proběhlo první setkání všech učitelů školy s budoucími prvňáčky a jejich rodiči pod názvem "Do školy s pejskem Barykem - Baryk a vlaštovka". Kromě toho, že se děti blíže seznámily se školním prostředím, vyřešily si úkoly, které se týkají podzimu, pracovaly s interaktivní tabulí a zazpívaly si písničky o vlaštovkách. Pracovní list byl zaměřen na rozvoj grafomotoriky, upevnění představy čísla a počtu a poznávání geometrických tvarů. To vše bylo spojeno s tématem o vlaštovkách, tedy i povídání o nich a o dalších tažných ptácích. Domů děti dostaly list s domácím úkolem, kde spojovaly stejné tvary, hledaly rozdíly a vymalovávaly obrázek podle zadání.
1. setkání s budoucími prvňáky proběhlo 13. října 2015 s názvem Já Baryk a má vlaštovka.