1. tř. 23. - 27. 3. 2020

Pátek 267 3. 2020

Sl

Str. 74  Článek „Chalupa u tety Dany“. Dnes dočti druhou část.

Fajfka ANO/NE  Zakroužkuj správnou odpověď.

Fajfka 2 – Zakroužkuj rostliny, které rostou v lese

Dnes dopíšeme Písanku číslo 3
Str. 40 - Doplň věty o zvířatech, jak se ozývají. Nezapomeň, že věty začínají velkým písmenem a končí tečkou. Například: Husa kejhá. V posledním řádku krásně napiš velké písmeno. Stránku nafoť a pošli mi ukázku, jak se ti dařilo. DĚKUJI!

PRV

Stránku STROMY nechej si přečíst stránku od sourozenců nebo rodičů a společně doplňte písmena do rámečku. Je tam písmeno, které ještě neznáš e s háčkem (ě = něco jako je). Strom z kraje stránky vystřihni, poskládej a nalep na nějaký papír. Dej si jej do té obálky, kterou jsem ti dala.

Na druhé straně jsou hry, které si hrajeme venku na jaře. Například skákání panáka. Pokud můžeš, zaskákej si doma.

Přeji hezký víkend.

Čtvrtek 26. 3. 2020

Sl

Str. 74  Článek „Chalupa u tety Dany“. Rozdělte si článek dvě části. První část si přečti dnes alespoň 2x. Potom si s rodiči nebo sourozenci zahrajte na otázky a odpovědi. Zavřete Slabikář a ptejte se například: Kde má teta chalupu? Kdy tam pojede Michal?, a podobně.

Ps

Dnes se naučíme psát nové písmeno – velké E jako Elen. Přidala jsem ti do obálky pracovní list velké E. Zkus dokreslit písmeno do erbu, a na druhé straně napiš nejméně 4 řádky velkého a malého E, e.  Velké E.pdf (1,2 MB)
Str. 39 Velké E a slova s velkým E

Rozcvička: Vypočítej sloupec 38 na listu, který jsem přiložila do obálky

Str. 12

cv.1 – napiš 3 čísla do okének tak, aby sečtením vyšlo číslo ve stříšce (7.8.9 a 10)
Cv. 2 – vypočítej příklady s rodiči nebo sourozenci. Pozor na příklad 15 + 4! Ten je těžký a ještě jsme se neučili takové příklady počítat.
Cv. 3 – Vybarvi sloupec 5 jakoukoliv barvou a řádek U jinou barvou
Cv. 4 – V tomto případě vybarvi sloupec s číslem 3, 10, a 13 jednou barvou a řádky s písmenem I a Y jinou barvou
Cv. 5 – Nové cvičení a těžké. Musíš nejprve najít řádek podle písmene, potom sloupec podle čísla a ten čtvereček vybarvi. Celkem vybarvíš 7 čtverečků. Pokud nevíš jak na to, pusť si nápovědu: https://www.matyskova-matematika.cz/matyskova-matematika-3-dil-strana-12/

Středa 25. 3. 2020

Sl

Str. 73 Pusa - přečti si přísloví a zkus vysvětlit význam vět.
fajfka - přečti slova a škrtni, které slovo tam nepatří.
Pro procvičení řad, si můžeš vyzkoušet ťuknutím na obrázek, který do řady nepatří na těchto stránkách:

Ps

Dnes se naučíme psát nové písmeno – velké K jako Klára. Přidala jsem ti do obálky pracovní list velké K. Zkus dokreslit kruhy a na druhé straně 4 řádky velkého a malého K, k. Velké K.pdf (1,1 MB)
Str. 38 Velké K a slova s velkým K

Rozcvička: Ps. Str. 4 cv. 1 vypočítej a napiš správný výsledek.
Str. 11  Dnes budeme počítat dlouhé příklady. Vzpomeň si na autobus, který jsme měli na velké tabuli.

cv.1 – Spočítej a napiš správný výsledek
Cv. 2 – Napiš a spočítej příklady
Cv. 3 – Zkus spočítat hodně těžké příklady, pokud ti nepůjdou, poraď se s rodiči. (Můžeš si pomoct na prstech.
Cv. 4 – Hodně dlouhé příklady, nechej si je zkontrolovat někým starším. Můžeš si dát hvězdičku, pokud je vypočítáš sám a správně.
Cv. 5 - Doplň pyramidy. Určitě je umíš.

Úterý 24. 3. 2020
Sl Str. 73 Růžový míč - přečti si slova v barevných žebřících
fajfka - přečti věty a ústně doplň ze slov, která drží kocour Sam
Žlutý míč nejprve si přečti slova z rámečku a poté věty. Nakonec napiš velkými tiskacími písmeny slova do vět.
Ps Napište si diktát. Prosím rodiče o nadiktování 3 vět. Upozorněte na velká písmena na začátku věty, měkké a tvrdé i/y a na tečku na konci vět. Hela jí kaši. Tomáš má boty. Máma peče dort.
Str. 37
přepiš každé slovo nejméně 2x
M Na rozcvičku si vyplň sloupec 37 na listě, který jsem dala v obálce do schránek. Pokud pracuješ s rodiči nebo sourozenci, nechej si změřit čas.
Str. 10  cv.1 - Doplň do příkladu číslo, aby ti při sčítání vyšel správný výsledek
Cv. 2 - Doplň číslo a všimni si přehozením dvou čísel, při sčítání vyjde stejný výsledek.
Cv. 3 - doplň číslo na začátek příkladu, pokud ti to nepůjde, pomož si nějakými předměty. Vzpomeň si na červená a modrá kolečka, která máme ve škole
Cv. 4 - V oválu pokračujeme v řadě a do obdélníku vypočítej příklad
Cv. 5 - Počítej a doplň +,- , tak aby vyšel správný výsledek.

Pondělí 23. 3. 2020
Sl Str.72 písmeno CH Tužka zakroužkovat Ch, ch
Pusa najít, kde je umístěné písmeno ch zavzpomínat na další slova, která mají ch na začátku. Nechte je zazpívat Jede, jede mašinka veze, veze písmenka
fialový míč - přečíst slabiky a spojit je s obrázky