Příští týden máte prázdniny!!!! Tak si je užijte a dbejte na své zdraví.

Přidávám větu přací: Kéž se po prázdninách sejdeme ve škole!

Pátek 23.10.2020
ČJ

Dnes si najdi ten list DRUHY VĚT a doplň stranu 19. Ve cvičení 1doplň názvy vět a vybarvi písmena, která budeš používat.

Učebnice str. 28 přečti si poučku VĚTY PŘACÍ, a potom dokonči na listě str. 19 cvičení 2., doplň písmena a ve cvičení 3. a doplň znaménka i písmena. Budu ráda, když mi jej pošlete vyplňený ke kontrole.

Str. 34  Dnes se budeme učit odčítat.

cv.1 – 3. Nezapomeň na jednotky
Cv. 4 – doplň řady čísel
Cv. 5 – Slovní úloha

ČT

Terezka a kaštanový skřítek článek si přečti.

Dnes bychom ve čtení slavili svátek podzimu Halloween,  a proto přikládáme něco z anglického jazyka.

AJ Milí druháčci, vím, jak jste se moc těšili na naši první oslavu Halloweena a jak se vždycky těšíte na angličtinu, tak jsem to vše dala dohromady, abychom si zároveň procvičili, co už umíme. To co jsem Vám nachystala si můžete pustit také kdykoliv v příštím týdnu.
Halloween je lidový svátek, který se slaví 31. října, tedy v předvečer svátku Všech svatých.
Typickou barvou je oranžová a černá. Rozklikni tento odkaz a opakuj barvy, které uslyšíš:
www.youtube.com/watch?v=qi3axJ9POnw
Děti chodí koledovat ve skupinkách, zkusíme je napočítat do deseti, uslyšíte tam a uvidíte, jak se řekne nula, číslovku uvidíš, uslyšíš a podívej se, jak se píše, rozklikni si odkaz a opakuj:
www.youtube.com/watch?v=_kHMKoSD_qs
Říkali jsme, že děti chodili koledovat, ale byli také oblečeni v maskách, zkusíme je počítat ještě jednou, rozklikni:
www.youtube.com/watch?v=GpO8_FMWcHA
Abychom znali názvy kostýmů a slovíček typických pro Halloween, rozklikni, opakuj a zkus si jich co nejvíce zapamatovat:
www.youtube.com/watch?v=zZQ0My5QLgE
a nebo ještě taky, rozklikni:
www.youtube.com/watch?v=s1yGXu9K7aw
Zapamatovali jste si některá slovíčka? Tyto odkazy si můžete kdykoli a kolikrát chcete rozkliknout, třeba zrovna toho 31. října. A kdo má doma dýni, můžete ji společně s rodiči vydlabat a zapálit svíčku. Tak HAPPY HALLOWEEN!

ČTVRTEK 22. 10. 2020
ČJ

V učebnici na straně 28. Cv. 5. Přes folii vylušti čtyřsměrku a ze zbylých písmen utvoř slovo, které mi pošli v emailu, SMS nebo na WhatsApp.

Cv. 6 také na folii doplň znaménka a nechej si to zkontrolovat.

Dále pracuj v pracovním sešitě na straně 17.

Rozcvička: Vypočítej cvičení 1. na straně 17 můžeš i cv. 2. A 3.

Hlavní práce je na straně 33 v učebnici obě dvě cvičení. Až bude maminka něco vážit, podívej se na jednotky gram a kilogram.

PS

Strana 13

Dnes napíšeme velké V a U

Str. 29 celá

Přečti si článek - Ohýnek

www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Citanka2/Citanka2.mc&pageord=213

PRV učebnice  s. 23 Ovoce - přečti si názvy stromů a jejich plody. Ovoce má spoustu vitamínů, určitě si každý den nějaké vezmeš, než ho sníš, popros dospělou osobu, ať to ovoce rozkrojí a podívej se dovnitř, v učebnici si dále přečti, v kterém ovoci máš hledat jádřinec, pecku nebo dužinu.
Potom si otevři pracovní sešit na str. 22, pozorně si přečti zadání a stranu vypracuj. A nezapomeń si každý den kousek ovoce sníst, ať jsme všichni zdraví. Dobrou chuť!

STŘEDA 21.10.2020
ČJ

Opakování: Dnes si zopakujeme věty tázací v pracovním sešitě na straně 16. Doplň cvičení 2. a 3.

Učebnice  Str. 27 Věta rozkazovací

Cvičení 1. Poraď Agátě a napiš do sešitu datum a opiš dvě věty ze žlutého rámečku.

Str. 32

Cvičení 1. Místo písmene zadáš číslo a napíšeš a vypočítáš.

Pro chytré hlavičky:

Cvičení 2. Doplň pyramidy

Cvičení 3. Dopočítej

Cvičení 4. opiš do sešitu alespoň 2 sloupečky

Tuto stranu matematiky mi pošli!

Strana 32. Hádanky a báseň

Splň oranžový rámeček.

Sběr papíru v Litultovicích je od 20.10.2020

Úterý 20.10.2020
ČJ

Str. 26 Dnes jen 2 cvičení.

Cvičení 5 doplň znaménka na folii a do školního sešitu opiš nejméně 3 věty.

Cvičení 6 Vyřeš hádanky. Řešení napiš do sešitu podle abecedy.

Na rozcvičku si zahraj pexeso příkladů

www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Matyskova_matematika_4dil_2019/Matyskova_matematika_4dil_2019.mc&pageord=293

Str. 31  cv.1 - Doplň správný výsledek
Cv. 2 - Doplň výsledek.
Cv. 3 - doplň slovní úlohy
Příklady na odčítání

www.mediacreator.cz/mc/index.php?opentitle=Matyskova_matematika_4dil_2019/Matyskova_matematika_4dil_2019.mc&pageord=456
SL

Vezmi si pracovní sešit z ČJ. Strana 14. Vypracuj ji celou.

V prvouce si dnes zopakujeme všechno, co víme o podzimním rybníku,
v učebnici na str. 18 vyhledej všechny rostliny a živočichy, na str. 19 přečti názvy ryb a zopakuj si, kteří ptáci odlétají na jih, potom vypracuj v pracovním sešitě str. 21, vždy si pozorně přečti zadání.

Pondělí 19. 10. 2020

Str. 25 Zopakujeme si věty tázací a oznamovací

Cvičení 3 napiš do sešitu věty, poskládané z barevných kostek.

Pracovní sešit strana 16 cvičení 1.

Strana 30 celá

Rozcvička Pracovní sešit str. 11. cv. 1.

PS

Str. 12 celá

Dnes napíšeme písmeno v. Pozor!!! Na otázku odpověz celou větou z textu nahoře.

Strana 31 Jak byl Pepík s Mikešem na hruškách

Budeš li chtít, vyplň tento formulář odpovědí z článku

forms.gle/Du3A2u2Ru4Gx3LCL7