6.4. - 8.4. 4. třída

pracovní list - O Bruncvíkovi

vlastivěda

učebnice str. 9 + zápis
práce s mapou + pracovní list

7. 4. 2020

Angličtina

Dnes máme poslední hodinu před Velikonocemi, ve čtvrtek byste měli velikonoční prázdniny.
Dnešní hodinu si zopakujeme slovní zásobu z loňského školního roku a naučíme se něco nového o Velikonocích.

EASTER – VELIKONOCE.

Tak jako u nás, tak i ve Velké Británii patří k velikonočním svátkům vajíčka. Kromě slepičích a křepelčích, také krocaní, bažantí a pštrosí, nejvíce se však objevují vajíčka čokoládová. Děti hledají po celém bytě ukrytá čokoládová vajíčka. Na velikonoční svátky se v Británii prodají tuny čokolády. Obchodní domy se předhánějí, kdo bude mít v nabídce největší a nejtěžší, popřípadě nejoriginálnější vajíčka.

V loňské školním roce jsme se naučili základní slovní zásobu, kterou si teď zopakujeme. Máte tady tři cvičení i s poslechem, každé slovíčko zopakuj.

Poslechněte si jednu velmi starou velikonoční píseň - Hot cross buns. Co to vlastně je? Hot cross buns je druh chleba s bílým křížem na povrchu, který měl symbolizovat smrt Ježíše na kříži. Píseň si můžete zazpívat, pod obrázky uvidíte text.

Hot cross buns i s výukou na flétnu pro zdatné a šikovné hráče.

V pracovním sešitě na str. 64 máme celou stranu o Velikonocích. Doplňte. V prvním cvičení si pozorně prohlédněte obrázky, ve druhém cvičení máte text, kde do rámečků doplníte číslo obrázku.
                                                                                    HAPPY EASTER!

učebnice str. 83/ 2, 3, 4
pracovní sešit str. 22/ 1, 2

matematika

pracovní list

vlastivěda

učebnice str. 8 + zápis
pracovní sešit str. 4/1, 2
                       str. 5/ 3, 4

6. 4. 2020

Angličtina

V tomto týdnu budete mít úkoly z angličtiny jen v pondělí a v úterý. Rozklikni tento odkaz:
Výslovnost si zopakuj se zvířátky. Rozklikni:

Nyní budeme pracovat s kartičkami, které jste si připravili, přečti českou kartičku, řekni anglicky, otoč a zkontroluj. Podobné je i toto cvičení. Rozklikni:
Dny v týdnu vyjmenuj, jak jdou za sebou, napiš je a zkontroluj podle sešitu, pokud děláte chyby, opakujte víckrát.
Dnes si na procvičení vezmete hru Hangman, je to obdoba žraloka, kterou znáte:
Pokud ve cvičeních děláte chyby, opakujte víckrát.

učebnice str.83/1
pracovní list - opak. rodu středního

pracovní list - opakování

Přírodověda