Úkoly 16. - 20.11.2020 5. ročník

pátek 20. 11. 2020

Dnešní úkoly mi posílejte do neděle 22. 11. 2020.

Děkuji všem dětem, které mi už odevzdaly KLOKÁNKA, ostatní ještě prosím o  dodání.

Učebnice str. 36 – znovu si zopakujte a přečtěte žlutý a modrý rámeček

Str. 36/3, 5 – ústně

Str. 36/4 – napište do školního sešitu

Pracovní list str.20/1, 2

Matematika:

V příloze najdete pracovní opakovací list

Vlastivěda:

Učebnice str. 28, 29 – pozorně si přečtěte a prohlédněte obrázky

Najdi si v mapách:

• České Budějovice, Třeboň, Český Krumlov, Prachatice, Jindřichův Hradec,

Strakonice, Písek, Tábor

• Vltava, Blanice, Otava, Lužnice, Nežárka, Malše
  • (elektrárna)Temelín, (rybník)Rožmberk, (nádrž)Orlík, (prales)Boubín, (nádrž)Lipno,
  • Českomoravská vrchovina, Šumava, Novohradské hory

Angličtina
Dnes budeme procvičovat rozhovory jak na Vašem CD, tak v pracovním sešitě.
Je nutné nejprve vše nacvičit, a potom pracovat v pracovním sešitě, vyvarujete se tak zbytečným chybám!
Tak tedy vlož své CD do počítače a pracuj podle těchto instrukcí:
SITUATIONS - UNIT 2 - CV. 1 MEETING PEOPLE
Máš tam rozhovor mezi Petrem a Amy, přečti odpověď a přetáhni k ní do volného políčka správnou otázku, nechej si rozhovor zkontrolovat CHECK ANSWERS.
Klikni na listen - LISTEN TO DIALOGUE a uslyšíš celý rozhovor, dále klikni na LISTEN AND SPEAK - řekni otázku a uslyšíš odpověď, a tak pokračuj až do konce rozhovoru. A pokračujeme dál cvičením druhým.
SITUATIONS - UNIT 2 - CV. 2 BIRTHDAY REQUESTS
Máš tam rozhovor mezi DJ a Simonem, a tak jako ve cvičení 1 vyber a přetáhni věty do volného okýnka.
Pokračuj jako ve cvičení 1 - LISTEN - LISTEN TO DIALOGUE a uslyšíš celý rozhovor, dále klikni na LISTEN AND SPEAK, ty budeš číst DJ a uslyšíš Simona mluvit.
Obě dvě cvičení můžeš opakovat podle potřeby.
Po procvičení na počítači si otevři pracovní sešit na straně 17 a vypracuj cvičení 6, kde máš také rozhovor mezi reportérem a Stevem, budeš psát samé otázky, tak si je nejprve pozorně přečti, co Steve odpovídá. Úkol mi pošli do pondělí 23. 11. 2020

čtvrtek 19. 11. 2020

Dnešní úkoly mi posílejte do soboty 21. 11. 2020.

Sloh:

Do slohových sešitů mi napište VYPRÁVĚNÍ/ÚVAHU (přemýšlení) o tom, co děláte doma, když se musíme učit distančně, jestli je pro vás lepší učit se takto z domova nebo jestli raději chodíte do školy, tedy co je výhoda nebo nevýhoda distanční výuky.

Geometrie:

Do geometrického sešitu jste si měli nalepit dva nakopírované listy, které jste dostali zároveň s MATEMATICKÝM KLOKÁNKEM.

Pečlivě si prohlédněte a přečtěte žluté rámečky na prvním listu, úkol 1 – ústně

Druhý list – př. 1, 2, 3  - rozhodněte

Př. 6 – narýsujte do sešitu

Čtení:

Čítanka str. 99 – pečlivě si doma přečtěte, snad už v pondělí ve škole společně napíšeme porozumění J

Přírodověda:

Úkol z přírodovědy máte jako přílohu dnešního mailu.

středa 18. 11. 2020

Český jazyk:

Učebnice str.34/8, 9, 10 – ústně + dobře si projděte a vysvětlete tabulku slov ve cvičení 9!

Pracovní sešit str.19/3,4,5

Matematika:

Při práci použijte přiložený obrázek z pondělního mailu/zalaminovanou kartu(odpoledne)

Učebnice str. 22/ 5 a)d) – do školního sešitu vypočítejte písemně

Str. 23/1, 2, 3 – procvičte ústně

Pracovní sešit str. 12/3, 4, 5

Str. 13/1, 2, 3

Vlastivěda:

Učebnice str.26, 27 – přečti a prohlédni si obrázky. Dobře si všimni významných památek v kraji, také první jaderné elektrárny v Dukovanech.

Najdi na mapách:

• Třebíč, Telč, Dukovany, Pelhřimov, Jihlava, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod
  • Jihlava, Želivka, Sázava, Oslava, Svratka
  • nádrže: Dalešice, Švihov, Vir
  • Žďárské vrchy, Českomoravská vrchovina

Angličtina

Dnes budeme pracovat ve školním sešitě, nebudeme se učit nic nového, vše se týká otázek, které začínají Wh, se všemi výrazy jsme se již setkali, nejprve si je procvičíme. Vložte CD do počítače - GRAMMAR - UNIT 2 - cvičení 7 Wh questions (vyber správný výraz a vlož do věty, cvičení zkontroluj, podle potřeby opakuj).
Nyní si vezmi školní sešit a napiš si datum 18 th November a přepiš následující tabulku:

Wh questions Otázky začínající WH...?
Who kdo
What co, jaký
How jak
Whose čí
Where kde, kam
Why proč
When kdy
K další práci budeš potřebovat učebnici, kterou si otevři na str. 23  a cv. 4b napiš do školního sešitu, všechno jsou to otázky, máš tam osm vět, každá věta má přeházená slova, dej je do správného pořadí, věty očísluj:
1. How old are you?
2......
 Domácí úkol mi pošli do pátku 20. 11. 2020.

pondělí 16. 11. 2020

Krásné dobré první ráno nového týdne

Tento týden už snad do školy znovu nastoupí druháci a pár dnů po nich snad už i my.

Do té doby ještě budeme pracovat takto na dálku. Dnes vyzkoušíme spojit všechny děti na WhatsAppu do jedné skupinky, takže:

Děti na Messengeru – od 9 hodin

Děti na WhatsAppu – od 10 hodin. A uvidíme, jak nám to půjde .

Moc chválím ty, kteří mi už Klokánka dali do schránky, vyhodnocení dostanete společně s úkoly za minulý týden, správná řešení si můžeme ukázat pak společně ve škole.

Dnešní úkoly mi posílejte do středy 18. 11. 2020.

Učebnice str. 33 – pozorně si přečti oranžovou tabulku

Str.33/5, 6 – ústně

Str. 33/7 – napiš do školního sešitu

Pracovní sešit str. 19/1,2

Matematika:

Podívejte se na prezentace (v příloze) a doplňte si je.

Procvičte si převody:

V příloze máte také názorný obrázek na převody jednotek délky.

Učebnice str. 22 – pozorně si přečtěte žlutý rámeček

Str.22/1, 2 – ústně

Pracovní sešit str.12/1,2

Čtení:

Přečti si strany 92 a 93, odpověz si na otázky za textem.