ČERVEN 2024

Ukončení školního roku 2023/2024

V pátek 28.6.2024 jsme rozdali vysvědčení našim druhákům a třeťákům. Zároveň byli žáci odměněni za projekty, které se prolínaly celým školním rokem. Všem dětem a jejich rodičům přejeme krásné léto plné pohody.

Slavnostní rozloučení s páťáky

Ve čtvrtek odpoledne 27.6.2024 jsme se slavnostně rozloučili s našimi páťáky v obřadní síni v Litultovicích. V přítomnosti pedagogů, pana starosty Litultovic a rodičů bylo předáno vysvědčení a odměny za různé soutěže a projekty, kterých se během celého roku páťáci účastnili. Odměněni byli také pedagogové a za to moc děkujeme. Na závěr si páťáci připravili prezentaci svých zážitků prolínajících se celými pěti lety na naší škole. Páťákům přejeme krásný vstup do nových škol.

Opékání v lese

Ve středu 26.6.2024 jsme vyrazili do lesa na opékání špekáčků. Každý poctivě přinesl ze školy k ohništi jeden kousek dřeva, aby si mohli opéct své dobroty. Po dobré, velké svačině si žáci ve skupinkách postavili domečky z přírodnin. Některé byly menší, jiné větší, ale všechny stavebníky to náramně bavilo.

Školní výlet Kopřivnice a Štramberská Trúba

V úterý 25. června 2024 jsme se vydali na výlet do Tatry Kopřivnice. Navštívili jsme nejnovější halu s nákladními auty, kde jsme si nejen prohlédli, ale také jsme si vyzkoušeli složit loukotové kolo, otiskly jsme si vzorky pneumatik, rozsvítili jsme si světlomety atd. Výlet dále pokračoval do Štramberka, kde jsme po příjezdu vyšli parkem k jeskyni Šipka. Byl tam krásný výhled na Trúbu, na kterou jsme se následně "vyšplhali". Počasí na výletě bylo krásné a tak jsme si ho parádně užili.

Pondělní šipkovaná

V pondělí 24.6.2024 druháci a třeťáci vyrazili na šipkovanou. Všichni plnili úkoly týkající se přírody. Úkoly končili v lese u řeky, kde jsme si udělali svačinkový piknik. Při návratu do školy, kde nás čekal schovaný poklad, jsme museli přejít lávku přes řeku a to byla pro některé výzva. Den jsme si moc pěkně užili.

Den trampů

V pondělí 24.6.2024 se hned ráno vydali páťáci do lesa v Deštné, kde pro ně skupina trempů připravila soutěžní dopoledne. Závodili v hodu nožem na terč, ve kterém se nejlépe dařilo Klárce, dále hodu sekerou do kůlu. V hodu podkovou byl nejlepší Honza, který z 6 pokusů všechny umístil dokonale. Střelbu z luku vyhrál Martin. Na svačinu si opekli špekáčky. Závěrem dopoledne si vyzkoušeli s panem učitelem Pajorem, jak se v přírodě dá rozdělat oheň bez zápalek.

Setkání pátých ročníků ve Slavkově

V pátek 21. června se sešli v ZŠ Slavkov žáci pátých ročníků ze Slavkova, Dolních Životic, Otic a Litultovic, aby se seznámili s budoucími spolužáky. Pan učitel Tomáš Hodný jim připravil společné hry a soutěže, provedl je školou a společně si zazpívali. Celé dopoledne bylo pěkné a žáci se již těší do nové školy.

Školní akademie - STROJ ČASU nezastavíš

Ve čtvrtek 20. června odpoledne jsme uskutečnili v litultovském parku školní akademii pod názvem Stroj času nezastavíš, aneb páťáci se loučí. Program byl sestaven ze scének pěti ročníků našich páťáků, které byly prokládány vystoupením kroužku fléten, divadelním představením třeťáků "My jsme žáci 3. B", anglickými písněmi a hudebně rytmickým vystoupením druháků. Celou akadmii nám krásně obohatili členové klubu rodičů, kteří pod vedením paní Lucie Čermínové připravili bohaté občerstvení a prodej samých dobrot.
Podle ohlasu rodičů a ostatních diváků se akademie povedla a my jsme byli pochváleni.

Výtvarná soutěž Svět očima dětí

Již třetí úspěch v letošním školním roce ve výtvarné soutěži zaznamenala žákyně 5. ročníku Elen Kaňáková, která svým dílem patří mezi výherce soutěže Ministerstva vnitra a v sobotu 7. září 2024 převezme ocenění v Praze, dále se může zúčastnit doprovodného programu ve spolupráci se složkami záchranného systému a soutěžit o další ceny. Gratulujeme.

Atletický čtyřboj školních družin

Dne 13.6.2024 se vybraní žáci naší školy zúčastnili atletického čtyřboje na sportovišti ZŠ Englišova. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách: sprint na 50 metrů, běh na 250 metrů, hod míčkem a skok snožmo. Úspěch pro naši školu zajistil Jan Chmel, žák páté třídy, který vybojoval krásné 2. místo.

Den dětí

Ve čtvrtek 6.6.2024 proběhl ve škole dětský den pro naše žáky. Žáci si vyzkoušeli např. hod kruhem na kužely, prošli si bludištěm s metlou, přenášeli náklad v kelímcích na botách, zahráli si obří mikádo atd. U každé splněné soutěže získali jeden dílek stroje času. Po úspěšném sestrojení stroje času dostali sladkou odměnu a po obědě také nanuky, jejichž sponzorem byl Bidfood. Firmě Bidfood tímto moc děkujeme.

Den dětí s budoucími prvňáky

Ve stejný den jako dětský den pro naše školáky (6.6.2024), proběhlo také poslední setkání s našimi budoucími prvňáčky. Setkání se neslo v duchu dětského dne a tak si děti mohly vyzkoušet připravené sportovní soutěže. Za splnění soutěží si vysloužily sladkou odměnu a také nanuky sponzorované firmou Bidfood.