Únor 2024

Už budu školákem

Ve čtvrtek 15. 2. 2024 proběhlo již druhé setkání budoucích prvňáčků pod názvem Masopustní tvoření se zvířátky. Vyprávěli jsme si, jak probíhal Masopust v jednotlivých vesnicích, podívali jsme se na pohádku Chaloupka na vršku - Jak to bylo o Masopustu, naučili jsme se píseň Masopust tvoříme, kterou jsme doprovodili hrou na Orffovy hudební nástroje, společně poskládali obrázek šaška, doplnili pracovní list, počítali rozinky a mandle na masopustních koláčcích. Všichni se moc snažili, domů si odnesli vyrobený koláč, domácí úkol a sladkou odměnu. Těšíme se na další setkání s nimi v měsíci březnu. Zároveň ve vedlejší třídě proběhla beseda s rodiči Jak se nebát zápisu.

Hasík v 2. třídě

Ve středu 14.2.2024 proběhla u druháků přednáška Hasík. Žáci si povídali o telefonních číslech záchranářů, hledali chyby v chování na obrázcích, pomocí hry si vyzkoušeli, jaké je ohlašování požárů hasičům, mohli si vyzkoušet hasičský oblek a přilbu a také se učili, jak uhasit sebe nebo jiného člověka.

V úterý 27.2.2024 jsme opět přivítali hasiče na druhé přednášce. Nejprve si děti zopakovaly, co se posledně dozvěděly a naučily a pak si vyzkoušely, jak se chovat, když začne v budově hořet. Seznámily se s tím, jak je těžký hasicí přístroj a s jeho použitím u požáru. Nakonec děti dostaly od hasičů krásné odměny jako pexeso a omalovánky. Za krásnou přednášku moc děkujeme.

rajce.net/zslitultovice/album/hasik-ve-skole-2024

Mléko a ovoce do škol

Žáci naší školy dostávají měsíčně mléčný výrobek, ovoce či zeleninu zdarma. Firma FRIUT SERVIS s. r. o. každoročně posílá také ochutnávku mléčných výrobků, ovoce nebo zeleniny. Tentokráte děkujeme za ochutnávku různých druhů mléka.