Říjen 2023

Logická olympiáda

Letos jsme se rozhodli vyzkoušet také jiné než tradiční soutěže. Logické olympiády se zúčastnili jen někteří žáci z 2., 3. a 5. ročníku. Olympiáda probíhala pro 3. - 5. ročník v týdnu od 1. 10. do 7.10.2023 a pro 2. ročník v týdnu od 22.10. do 18.10.2023.
Nejúspěšnější řešitelé naší školy byli ve 3. - 5. ročníku: Čala Martin, Šigutová Hana, Gregořica Tobiáš
Nejúspěšnější řešitelé naší školy byli ve 2. ročníku: Salich Tomáš, Šigutová Tereza
Všem, kteří byli úspěšní, ale také těm, kteří si to jen vyzkoušeli, gratulujeme za odvahu.

Podzimníčci

Jako každý podzim jsme se rozhodli vytvořit výstavu Podzimníčků tvořených z přírodnin. Žáci si doma připravili návrhy na Podzimníčky a přírodniny na jejich výrobu a ve škole vše spojili a dotvořili. Výtvory jsme pak umístili na školní zahradu, kde vznikla výstava nejen pro spolužáky, ale také pro rodiče a všechny, kteř íse chtějí podívat, jak ve škole umíme pracovat také rukama. Děkujeme také rodičům, kteří svým dětem pomohli s přípravou.

Olympiáda mediální gramotnosti

V pátek 20.10.2023 se 5. ročník účastnil školního kola mediální gramotnosti. Cílem bylo ověřit si své znalosti o médiích, rozeznávat dezinformační weby na internetu, řetězové maily a další nástrahy. Určitě by bylo fajn získat nějaké ocenění, ale daleko více budeme těžit z nových získaných informací.

Záložka do knihy spojuje školy

Na měsíc říjen jsme se přihlásili do 14. ročníku ČESKO-SLOVENSKÉHO PROJEKTU Záložka do knihy spojuje školy. Naší škole byla přidělena slovenská škola v Košicích. Pro žáky košické školy vyráběli naši žáci záložku do knihy s tématem toho, co četli od českých autorů, zaujalo je to a chtěli by se o to podělit s dětmi z jiné školy. Teď už jsme jen zvědaví, jaké záložky pro nás vyrobí žáci z Košic. Moc se na ně těšíme.

Drakiáda

Ve středu 11. října 2023 jsme se vydali do polí vypustit různé druhy a velikosti draků. Ke slunečné obloze se vzneslo velké množství krásně barevných draků a dráčků. Jen jeden drak se zachytil ve stromě, ale i ten se podařilo zachránit, aby létal dál. Odměnou pro všechny byla drobná sladkost a hlavně krásně strávený čas na školní drakiádě.