Leden 2024

Školní karneval a předávání pololetního vysvědčení

Ve středu 31.ledna proběhlo předávání pololetního vysvědčení. Poté, co žáci obdrželi známky za svou půlroční práci ve škole, převlékli se do pestře zbarvených kostýmu a společně se shromáždili v 2. třídě, kde se konal tradiční školní karneval. Začátek slavnosti byl věnován vyhodnocení sběrových soutěží a předání cen nejlepším sběračům. Děti se mohly zúčastnit tance, pohybových i vědomostních soutěží. Závěrem proběhlo losování tomboly.

Už budu školákem

V úterý 23. ledna přišli budoucí prvňáčci na první setkání s učitelkami a dětmi z jiné mateřské školy. Vyzkoušeli si, jaké to bude ve škole. Zatancovali si jako sněhové vločky, hledali schovaná zvířátka, škrtali, co je na obrázku špatně, provedli krtečka bludištěm a nakonec vyrobili krtečkovi kamarádku myšku. Domů dostali první domácí úkol a sladkou odměnu. Všichni se už těšíme na únorové setkání, které bude ve čtvrtek 15. února 2024.

Přednáška Sorudo proti šikaně a kyberbezpečnost

Firmou Sorudo byla pro všechny žáky naší školy připravena přednáška o šikaně a kyberšikaně. Přednáška proběhla 4.1.2024. Lektor žáky seznámil s tím, co by se už mohlo považovat za šikanu, jak se proti ni bránit, pomocí hry je učil jednoduchou obranu a na závěr s nimi hovořil o jejich zkušenostech a společně navrhovali řešení.