Den mláďat na Školním statku v Opavě

V pátek 26. 4. 2024 jsme oslavili Den Země na Školním statku v Opavě. Žáci si prohlédli zvířátka, účastnili se soutěží, sledovali ukázky Policie ČR, vojáků z chemické jednotky, dravců, výcviku psů. Svůj hlas vhodili do schránky autorům nejkrásnějších obrázků, které zaslali žáci z mateřských a základních škol z Opavy a okolí.

Soutěže v angličtině a vlastivědě ve Slavkově

Ve čtvrtek 18. 4. 2024 se žáci 5. ročníku zúčastnili soutěže ve znalostech z angličtiny a vlastivědy. Soutěže z angličtiny se skládala z gramatické části, slovní zásoby, čtení s porozuměním, poslechu a mluvení. Klání proběhlo mezi okolními školami - ZŠ Slavkov, Otice, Dolní Životice, Hlavnice, Litultovice. Naši páťáci, ve složení: Elen Kaňáková, Lucie Kořínková a Nela Lhotská, obsadili nádherné 1. místo. Gratulujeme.
Vlastivědná část se skládala z praktické části, práce s mapou a buzolou, dějepisné části a zeměpisné části. Naši páťáci, ve složení: Martin Čala, Jan Chmel a Adéla Kašpárková, obsadili nádherné 2. místo. Gratulujeme.

FUNNY ENGLISH DAY v Opavě

V pátek 19. 4. 2024 se žáci 5. ročníku, ve složení: Martin Čala, Elen Kaňáková, Lucie Kořínková a Nela Lhotská, zúčastnili soutěže ve znalostech angličtiny na ZŠ Vrchní v Opavě. Soutěže se zúčastnilo 21 opavských i mimoopavských škol. Naši žáci obstáli na výbornou ziskem 5o bodů a pátým místem v tabulce. Gratulujeme.

Zápis do 1. třídy

V úterý 9. dubna 2024 v naší škole proběhl zápis do první třídy.  Naše budoucí prvňáčky přivítaly paní učitelky a zavedly je ke zvířátkům z lesa, která pro ně měla nachystané zajímavé úkoly. Byli jsme překvapeni, jak dobře byly děti připraveny. Děkujeme tímto nejen rodičům, ale i paním učitelkám mateřských škol. Ze všech příchozích jsme v den zápisu přijali třináct budoucích prvňáčků.

Výtvarná soutěž PO očima dětí

Další velký úspěch našich žáků ve výtvarné soutěži získala Elen Kaňáková za 2. místo a Beátka Hrubá za 3. místo. Obě práce postupují do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce.