Listopad 2019

Vánoční akademie pro děti z MŠ a seniory

Zimní akademii žáci naší školy zopakovali i pro naše starší spoluobčany a děti MŠ v Litultovicích také v pátek 28. 11. 2019 dopoledne.

Vánoční akademie

Ve čtvrtek 27. 11. 2019 odpoledne vystoupili žáci všech tří ročníků na tradiční zimní akademii. Předvedli hrané zimní vyprávění, dramatizaci známé písně, pohádku, ukázali, co se od září naučili zahrát na flétničky a společně zazpívali známé vánoční koledy. Navodili tím krásnou klidnou atmosféru přicházejícího adventního času.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Ladovske_vanoce_-_akademie_28.11.2019

Vánoční výstava - Ladovské Vánoce

Zároveň se zimní školní akademii děti naší školy připravily i vánoční výstavu, letos na téma Ladovské Vánoce. Zapojily se všechny děti, dílka vznikala v hodinách výtvarné výchovy, pracovních činností i v družině a zájmových kroužcích. Výstavu jsme doplnili živými lesními stromky, aby prostředí bylo opravdu Ladovské.

Projektový den Křesťanské versus komerční vánoce

Ve čtvrtek 28.11.2019 si pro naše žáky připravil pan farář Klement Rečlo besedu na téma Vánoce v bibli. Děti si povídaly o křesťanských a komerčních symbolech Vánoc. Besedu jsme zakončili pozvání pana faráře na školní vánoční akademii.

Slavnostní předávání Slabikáře

Ve čtvrtek 7. listopadu předal král Ota První našim prvňákům Slabikáře, aby se mohli dále učit číst. Nastala veliká radost. Hned se všichni prvňáci pustili do prohlížení Slabikáře a čtení krátkých vět.

Čtenářský klub

V rámci projektu EU probíhá na naší škole čtenářský klub, ve kterém se žáci seznamují s novými zajímavými knihami a získávají znalosti v oboru literární výchovy.