Únor 2020

Beseda se studentkou Moe z Japonska

Ve středu 26.2.2020 nás navštívila studentak Moe z Japonska, která v naší republice studuje díky výměnnému pobytu Rotary clubu. Moe si oblékla jejich typický slavnostní šat a připravila pro žáky prezentaci o Japonsku. Každému připravila origami jeřába jako ukázku zvyků Japonska a naučila nás tři japonská slova, která jsme následně využili při obědě. Žáci si také vyzkoušeli opsat jedno slovo japonskými znaky. V poslední části besedy naši žáci kladli Moe otázky týkající se její rodné země. Tato beseda byla velmi zajímavá.

Výuka plavání

Všichni žáci naší školy absolvují plavecký výcvik, který se koná každý pátek v Opavě v trvání deseti lekcí. Zahájení výcviku 20. 12. 2020 a ukončení 13. 3. 2020.

Hrajeme deskové hry

Žáci čtvrtého ročníku se již tři měsíce ve školní družině připravují na okresní soutěž v deskových hrách. Ve čtvrtek 13. 2. 2020 jsme do školy pozvali jednoho z pořadatelů deskových her, pana Týna, který sledoval hru žáků, dodržování pravidel a poradil žákům zajímavé strategie. Žáci se utkali ve školním kole v těchto deskových hrách: Drop it, Sushi go, Kingdomino a Port Royal. Okresní kolo proběhne v pondělí 16. 3. 2020 v Brance u Opavy. Tak držte dětem palce!

Tandemová výuka sv. Valentin

V pátek 14.2.2020 jsme pro žáky 3. a 4. ročníku připravili tematickou výuku ke sv. Valentýnovi. Žáci se seznámili s historií tohoto svátku a způsoby jeho slavení. Svou pozornost si vyzkoušeli v drobném testu, který se týkal informací o tomto svátku. Při této výuce nechyběla také výroba správné valentýnky.

Projektový den ETIKETA

12. února jsme provedli další projektový den - Den slušnáho chování pod názvem Etiketa. Všechny ročníky se zúčastnili v ZŠ Dolní Životice projektového dne Etiketa. Lektorka si pro žáky připravila modelové situace - seznámení, představení kamaráda, chování v dopravním prostředku atd. Na závěr si každý žák tajně vylosoval jednoho spolužáka, kterému mohl v průběhu měsíce února připravit nějaké milé překvapení.

Tandemová výuka Masopust

V pondělí po jarních prázdninách jsme se všichni sešli první hodinu při tandemové výuce s tématem Masopust. Žáci ve smíšených skupinách pomocí úkolů na pracovním listě zjišťovali základní informace o masopustu a tradicích s ním spojených. Dále luštili křížovky, kde si vyluštili názvy masopustních masek. Na závěr si každý vybral jednu papírovou masku, kterou si vybarvili a vystřihli.