Prosinec 2019

2. adventní pondělí

V pondělí 9. prosince se sešli všichni žáci u adventního věnce podruhé. Zapálili 2. adventní svíci a paní učitelka Leona Seidlová připravila pro všechny povídání o vánočních tradicích a pranostikách. Dále pak žáci třetího a čtvrtého ročníku pracovali samostatně s pracovním listem a žáci prvního ročníku si vyráběli  papírové perníčky jako ozdoby na vánoční stromeček, luštili matematický rébus a pouštěli lodicky z ořechů.

1. adventní pondělí

V pondělí 2. prosince 2019 jsme se první vyučovací hodinu všechny třídy sešly k rozsvícení první adventní svíce ve škole. K této příležitosti paní učitelka Lenka Krömrová připravila pro všechny žáky miniprojekt ke sv. Barboře. Žáci se pomocí písmen Barbora rozdělili do 7 skupin, ve kterých následně společně luštili atributy sv. Barbory, doplňovali slova do textu o životě sv. Barbory, skládali obrázkový příběh sv. Barbory a seznámili se s postupem přípravy větvičky Barborky. Všechny skupiny svou práci nakonec zhodnotily a řekly ostatním, co se jejich skupina o sv. Barboře dozvěděla nového.

Rozsvěcování stromu u zámku v Litultovicích

První adventní neděli 1.12.2019 jsme spolu s dětmi z mateřské školy připravili pásmo básní, hraných a zpívaných  koled. Závěrem Bětka a Tonda spolu s panem starostou zapálili první adventní svíci a společně jsme odpočítali čas, kdy se rozsvítil litultovský vánoční strom.