Prosinec 2019

 

Posezení u vánočního stromečku

 
Ve čtvrtek 19.12.2019 jsme si ve třídách připravili posezení u vánočních stromečků. Pod každý stromeček žáci připravili pro své spolužáky drobné dárečky, takže jsme si vyzkoušeli jaké je přijímat dárek, ale také něco darovat. V první třídě si žáci vyprávěli o tradicích vánoc u nich doma a o tom, co je čeká v novém roce ve škole, ve třetí třídě si žáci připravili vánoční příběhy a vtipy a vyrobili si vánoční ozdobu z drátku. Radost dětí z dárků byla úžasná a ještě větší bylo jejich očekávání, co na jejich dárek řekne kamarád. 
 
 

3. adventní pondělí

 
V pondělí 16. prosince 2019 jsme se opět sešli u společného setkání celé školy. Tentokrát byl hlavním tématem betlém. Žáci pracovali ve skupinkách, kde doplňovali informace do textu o historii betlémů, dolepovali chybějící části obrázku betlému a také si každý vystřihl a vybarvil jednu postavičku z betlému. 
 

2. adventní pondělí

 
V pondělí 9. prosince se sešli všichni žáci u adventního věnce podruhé. Zapálili 2. adventní svíci a paní učitelka Leona Seidlová připravila pro všechny povídání o vánočních tradicích a pranostikách. Dále pak žáci třetího a čtvrtého ročníku pracovali samostatně s pracovním listem a žáci prvního ročníku si vyráběli  papírové perníčky jako ozdoby na vánoční stromeček, luštili matematický rébus a pouštěli lodičky z ořechů.
 

1. adventní pondělí

 
V pondělí 2. prosince 2019 jsme se první vyučovací hodinu všechny třídy sešly k rozsvícení první adventní svíce ve škole. K této příležitosti paní učitelka Lenka Krömrová připravila pro všechny žáky miniprojekt ke sv. Barboře. Žáci se pomocí písmen Barbora rozdělili do 7 skupin, ve kterých následně společně luštili atributy sv. Barbory, doplňovali slova do textu o životě sv. Barbory, skládali obrázkový příběh sv. Barbory a seznámili se s postupem přípravy větvičky Barborky. Všechny skupiny svou práci nakonec zhodnotily a řekly ostatním, co se jejich skupina o sv. Barboře dozvěděla nového. 
 
 

Rozsvěcování stromu u zámku v Litultovicích

 
První adventní neděli 1.12.2019 jsme spolu s dětmi z mateřské školy připravili pásmo básní, hraných a zpívaných  koled. Závěrem Bětka a Tonda spolu s panem starostou zapálili první adventní svíci a společně jsme odpočítali čas, kdy se rozsvítil litultovský vánoční strom.