Červen 2018

Školní výlet do Úvalna

Ve čtvrtek 14. 6.2018 se všechny třídy naší školy vypravily na společný školní výlet, tentokrát do relativně blízkého okolí - do Úvalna. Hned po příjezdu si děti prohlédly okolí z věže rozhledny Strážiště. Pak si vyšláply na zříceninu hradu Šelenburk a prošly tak dlouhou naučnou stezku až téměř ke Cvilínu. Zpět na Strážišti si opekly špekáčky a vydaly se do zrcadlové síně v Galerii Na rychtě. V bludišti se naštěstí nikdo neztratil, což jsme oslavili porcí dobré zmrzliny a příjemně unavení se vrátili domů.

Vědomostní soutěž žáků ZŠ v Ostravě

V úterý 12.6.2018 pořádala jazyková škola HELLO už po šesté soutěžní dopoledne pro žáky 1. – 5. tříd ZŠ pod názvem HELLO GAMES 2018. Tentokrát se děti z 18 škol celého kraje sešli v budově Planetária v Ostravě, kde soutěžili v různých kategoriích. Děti naší školy se spojily s dětmi ZŠ Hlavnice, aby také vytvořily celé družstvo. Naši školu v kategorii 2.tříd – hra na hudební nástroj – reprezentovala Sabina Mašlaňová, v kategorii 4.tříd – hravá matematika – David Nowický a Vojta Hrubý. Po splnění úkolů ve své kategorii si děti zasportovaly a na závěr se podívaly na zábavné výukové programy Planetária v Ostravě.

Den dětí

V pátek 1. 6. 2018 se všechny děti naší školy vypravily do lesa u Litultovic, aby oslavily Den dětí. Cestou do altánku u skály po skupinkách plnily vědomostní i sportovní úkoly a soutěže. V cíli poskládaly z nalezených přírodnin obrázky a našli poklad, který byl ukrytý mezi okolními stromy. K svému svátku pak dostaly sladkou odměnu.