Červen 2019

Ocenění a závěrečné vysvědčení

V pátek 28. 6. 2019 se žáci 2. a 3. třídy sešli naposledy před prázdninami ve školní budově, aby slavnostně ukončili školní rok 2018/2019. Přišla se mezi ně ještě naposledy podívat i žákyně bývlé 5. třídy - Terezka Bednaříková. Na začátku paní ředitelka Kaliková vyhodnotila sběrové akce a soutěže za druhé pololetí a předala dětem diplomy z olympijského víceboje. Dále se pak všichni přesunuli do svých tříd, kde jim třídní učitelky předaly ohodnocení jejich snažení - vysvědčení. Na závěr si ještě všichni dali šťavnatý hamburger a pak už spěchali domů. Všem přejeme krásné prázdniny!

Slavnostní rozloučení s žáky 5. ročníku

Ve středu odpoledne se v obřadní síni rozloučili žáci 5. ročníku se svými učitelkami a se školou v Litultovicích. Bylo jim za asistence pana starosty a třídní učitelky předáno vysvědčení. Po prázdninách nastoupí do nových škol, seznámí se s novými spolužáky a budou se nadále vzdělávat, aby si vybudovali svou budoucnost. My jim děkujeme za pětiletý přístup k naší škole a přejeme jim mnoho úspěchů v dalším studiu.

Natáčení příběhu o Hvozdnici

Ve středu 26. 6. 2019 si všichni žáci v parném slunečném počasí udělali výlet do lesa, k řece Hvozdnici. Herci dramatického kroužku si tam nejdříve zahráli příběh o říčce Hvozdnici a pověstech z jejího okolí. Moc se jim to povedlo a hra, zasazená do prostředí lesa, vypadá opravdu zajímavě.
Pak už přišlo na řadu osvěžení v chladné vodě říčky a návrat zpět do školy, kde si děti mohly odpočinout ve stínu stromů na školní zahradě.

Dopoledne u větrného mlýna v Cholticích

V úterý 25.6.2019 jsme se vydali na dobrodružnou cestu na větrný mlýn v Cholticích. Naši páťáci si pro ostatní žáky připravili po cestě k mlýnu hledání štěňátka a u mlýna měli přichystáno hledání zvířátek, střílení z kuše, přírodní luštění a lovení magnetem. Během soutěží jsme také navštívili samotný mlýn, kde nám pan Romfeld poskytl zajímavý výklad a také nám zahrál na harmoniku. Na zpáteční cestě měli páťáci nachystáno hledání pokladu. I přes velké horko byl výlet v podání páťáků velmi pěkný.

Návštěva žáků 5. tříd v ZŠ Slavkov

Žáci pátého ročníku se v pondělí 24.6.2019 setkali se svými vrstevníky z Dolních Životic, Slavkova a Otic. Společně se někteří seznamovali s budoucími spolužáky, prošli si školu a zahráli si společně hry.

Olympijský T-mobile běh

Středa 19. 6. 2019 probíhala v duchu Olympijských her. V prvních hodinách si žáci zjišťovali informace o sportech, sportovcích a historii OH, aby pak mohli vyřešit kvíz a vyluštit křížovku. Od 10 hodin přešli na fotbalové hřiště, kde na čas běhali 500m, tímto se zúčastnili celostátní sportovní akce základních škol. Všichni žáci pak dostali medaile, diplom a sladkou odměnu. Gratulujeme ke splnění sportovních úkolů.

Školní výlet

Hned v pondělí 17. 6. 2019 se všichni žáci sešli před školou už brzy ráno a vyrazili na společný výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Během dopoledne si prohlédli Valašské muzeum v přírodě, podívali se tam do kovárny a posadili se do starých školních lavic. Po dobrém obědě pak měli připravený bohatý soutěžní program v areálu Ranč Bučiska, kde se také svezli na koních, soutěžili ve skupinách a na závěr našli pohádkový poklad. Všem se výlet moc líbil.

Jarní akademie

Ve čtvrtek 13. 6. 2019 předvedli žáci všech tříd naší školy výsledek sve celoroční práce v zájmových kroužcích na tradiční jarní akademii. I přes parné počasí se na děti přišlo podívat velké množství diváků. Tímto vystoupením se rozloučili i naši páťáci, kteří od příštího školního roku nastoupí na vyšší stupeň v jiných základních školách. Děti předvedly taneční, hudební, dramatické a sportovní vystoupení, ukázaly i smysl pro humor při práci s počítači. Teď je už za pár dní čekají zasloužené prázdniny.
Své vystoupení zopakovali ještě i v pátek dopoledne14. 6. pro naše starší spoluobčany a děti MŠ.

Předávání cen ze Dne mláďat

Ve středu 12. 6. 2019 přijely k nám do školy zástupkyně Střední zemědělské školy v Opavě a třem našim žákům předaly hodnotná ocenění jejich výtvarných prací. Ceny za obrázky, které byly vystaveny  u příležitosti Dne mláďat v Opavě, získala Eliška Růžičková, Tereza Bednaříková a Jakub Mazur.

Svaté přijímání

V neděli 2. června někteří naši třeťáci se dostavili k svatému přijímání. Celý rok pravidelně navštěvovali náboženství s panem farářem Klementem a my jim přejeme, aby se z nich vyrostli milí a pracovití lídé.

Dětský den Krtečka s předškoláky

Dětský den krtečka s předškoláky a jejich doprovodem, pod názvem: "Krteček jde do školy" se uskutečnil na školní zahradě v úterý 4. 6. 2019. Za pěkného slunečného počasí jsme se sešli v hojném počtu budoucích prvňáčků i jejich rodičů. Děti plnily 10 sportovních i logických úkolů na stanovištích, za své snažení dostávaly razítka s krtečkem na hrací kartu. Zasoutěžily si i s rodiči. Na závěr dostaly sladkou odměnu a odcházely s přáním krásných prázdnin, příště se do školy už podívají jako školáci.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Den_deti_s_krteckem_4.6.2019