Říjen 2018

Výstava ke 100. výročí naší republiky

Ve středu 31.10. 2018 se všichni žáci naší školy šli podívat na výstavu, která se konala na zámku v Litultovicích a je věnována 100-letému výročí vzniku naší republiky. Děti zaujal poutavý výklad pana starosty, ing. J. Birguse, který jim přiblížil na dobových fotografiích život okolo 1.světové války, osudy a zásluhy některých litultovských obyvatel. Děti také velmi zajímaly dobové předměty, které dokládaly život v té době, a to i proto, že mnohé z nich zapůjčili jejich blízcí příbuzní.

Vyučování v maskách

Hned první den po prázdninách 31. 10. 2018 přišly děti do školy v různých strašidelných maskách. Slavili jsme Halloween. Zopakovaly si své znalosti o tomto svátku a jeho historii, ve svých třídách se učily i podle čarodějnických učebnic, pro sebe a své spolužáky přinesly dobroty a sladkosti.

Společná hra RISKUJ ke 100 let vzniku republiky

V pátek  26. 10. 2018 se sešli všichni žáci školy, aby si připomněli význam státního svátku 28. října, který byl letos obzvlášť slavnostní. Ke stoletému výročí vzniku naší republiky si zahráli soutěžní hru Riskuj s otázkami o naší zemi. Žáci byli rozděleni do družstev, v každém družstvu byly zastoupeny všechny tři ročníky, aby možnosti zvítězit byly vyrovnané. Děti prokázaly dobré vědomosti i soutěžního ducha a za své výkony byly odměněny sladkou odměnou.

Soutěže ve ŠD

V měsíci říjnu si děti ve ŠD ověřovaly své znalosti v soutěži Riskuj a Tik, tak, bum. V soutěži Tik, tak, bum v 2. ročníků byli nejlepší E. Konečný, V. Čalová, A. John, V. Kovalčik. V soutěži Riskuj mezi žáky 3. ročníku největší znalosti měla: Z. Kristiánová, S. Mašlaňová, A. Lebedová a S. Böhm. Gratulujeme.

S krtečkem do první třídy Krtek a myška

V úterý 9. října přišli budoucí předškoláci na první setkání s krtečkem. V těchto deseti setkáních se budou připravovat na školní vyučování. První setkání mělo název „Krtek a myška“ a předškoláci si procvičili znalosti barev a tvarů. Na začátku je přivítal krteček a představil jim své kamarádky – učitelky, také mu předškoláci řekli, jak se jmenují. Dále sestavili obrázky kamarádů krtečka, podívali se na pohádku Krtek a myška, kreslili vlnky, určovali barvy a stavěli z geometrických tvarů domeček pro myšku.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/S_krteckem_do_prvni_tridy_Krtek_a_myska_9.10.2018

Drakiáda

V pátek 5. října 2018 nad Litultovicemi létali draci různých velikostí, tvarů a barev, protože jako každým rokem se konala drakiáda. Počasí nám přálo, draci létali vysoko a někteří se rozhodli, že poletí ještě dál. Všichni si vyzkoušeli, že není jednoduché draka ovládat. Za svou šikovnost a zručnost žáci dostali sladkou odměnu.

Zahájení kroužků
Činnost kroužků v letošním školním roce zahájil hned v pondělí 1. 10. 2018 dramatický kroužek. Děti od první hodiny začaly pracovat na nácviku nové velké pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků.
V úterý a ve středu pak začal pracovat hudební kroužek, ve čtvrtek výtvarný a počítačový, v pátek pak sportovní a taneční kroužek.
Od čtvrtku 4. 10. 2018 děti začaly opět docházet i na hodiny náboženství.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Rijen_2018_ruzna_fota