Říjen 2018

Soutěže ve ŠD

V měsíci říjnu si děti ve ŠD ověřovaly své znalosti v soutěži Riskuj a Tik, tak, bum. V soutěži Tik, tak, bum v 2. ročníků byli nejlepší E. Konečný, V. Čalová, A. John, V. Kovalčik. V soutěži Riskuj mezi žáky 3. ročníku největší znalosti měla: Z. Kristiánová, S. Mašlaňová, A. Lebedová a S. Böhm. Gratulujeme.

S krtečkem do první třídy Krtek a myška

V úterý 9. října přišli budoucí předškoláci na první setkání s krtečkem. V těchto deseti setkání se budou připravovat na školní vyučování. První setkání mělo název „Krtek a myška“ a předškoláci si procvičili znalosti barev a tvarů. Na začátku je přivítal krteček a představil jim své kamarádky – učitelky, také mu předškoláci řekli, jak se jmenují. Dále sestavili obrázky kamarádů krtečka, podívali se na pohádku Krtek a myška, kreslili vlnky, určovali barvy a stavěli z geometrických tvarů domeček pro myšku.

Drakiáda

V pátek 5. října 2018 nad Litultovicemi létali draci různých velikostí, tvarů a barev, protože jako každým rokem se konala drakiáda. Počasí nám přálo, draci létali vysoko a někteří se rozhodli, že poletí ještě dál. Všichni si vyzkoušeli, že není jednoduché draka ovládat. Za svou šikovnost a zručnost žáci dostali sladkou odměnu.

Zahájení kroužků
Činnost kroužků v letošním školním roce zahájil hned v pondělí 1. 10. 2018 dramatický kroužek. Děti od první hodiny začaly pracovat na nácviku nové velké pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků.
V úterý a ve středu pak začal pracovat hudební kroužek, ve čtvrtek výtvarný a počítačový, v pátek pak sportovní a taneční kroužek.
Od čtvrtku 4. 10. 2018 děti začaly opět docházet i na hodiny náboženství.