Prosinec 2018

Soutěž Aktivity

V úterý 11. 12. 2018 proběhla ve školní družině mezi žáky pátého ročníku soutěž Aktivity. Žáci si vytvořili dvě soutěžní družstva a soutěžili v pantomimě, kreslení a popisu věcí. Nejvíce bodů získalo družstvo ve složení: Václav Polák, Václav Kudlík, David Nowický, Jakub Mazur a Matěj Mazur. Gratulujeme.

Druhé adventní pondělí

V pondělí 10. prosince jsme se opět sešli u školního adventního věnce, kde jsme zapálili už dvě svíčky. Paní učitelka Lenka Krömrová tentokrát pro žáky připravila tvoření na téma vánoční cukroví. Žáci si nejprve museli doplnit chybějící informace do receptu na perníky a potom mohli pomyslně začít péct. Někteří tvořili cukroví z plastelíny, jiní obkreslovali formičky na perníky a někteří také museli vytvořit plech na pečení. A teď už se nemusí maminky bát pozvat k pečení i své děti.

Mikuláš ve škole

Ve středu 5. prosince jsme se všichni sešli u adventního věnce k rozsvícení první adventní svíčky. Při této příležitosti si paní vychovatelka Jana Sklepková pro žáky připravila povídání o tradicích okolo Mikuláše a každý si napsal své největší přání. A také u nás ve škole pro žáky zanechal Mikuláš drobnou sladkost.

S Krtečekem do první třídy

V úterý 4. prosince jsme opět do naší školy pozvali předškoláky na setkání pod názvem Krteček a Vánoce. Děti opět shlédly pohádku, poznávaly zvířátka v závěji, zdobily stromeček zimními obrázky, zkoušely si zapamatovat rozbalené dárečky a podle hmatu poznávaly, co by mohlo být v dárečku. Děti dostaly domácí úkol, kde si procvičí ruku na zdobení zimního svetru. Na všechny předškoláky se opět těšíme v lednu.

Zpívání u rozsvěcování stromu městyse Litultovice

V první adventní neděli 2. prosince 2018 si naší žáci a děti z mateřské školy zazpívali koledy před zámkem v Litultovicích. Po zpěvu Matěj Galusik a Valérie Gregořicová s panem starostou zapálili první svíci na velikém adventním věnci. Poté všichni zúčastnění odpočítáním pomohli k rozsvěcení vánočního stromu městyse Litultovice.
Děkujeme všem žákům za účast a krásné vystoupení na úvod adventního času.