Leden 2019

Svět v kostce

Žáci pátého ročníku se ve školní družině utkali v soutěži Svět v kostce, ověřili si své znalosti a postřeh. Absolutní vítězkou, která prošla malým i velkým finálem se stala Terezka Bednaříková. Gratulujeme.

Turnaj v kuželkách

Dne 17. 1. 2019 proběhl ve školní družině mezi žáky třetího ročníku turnaj v kuželkách. Nejlépe se dařilo a nejvíc bodů získali: Alžběta Lebedová, Antonín Pavlíček, Sabina Mašlaňová a Jakub Mathias. Gratulujeme.

Zahájení roku 2019

Ve čtvrtek 3. ledna jsme ve všech třídách zahájili nový rok 2019 popřáním mnoha školními úspěchy a pohodou.

S krtečkem do školy

V úterý 8. ledna přišli opět předškolní děti na čtvrté setkání s krtečkem s názvem Krteček a zimní radovánky, Na začátku se podívali na pohádku Krteček a sněhulák. Poté si obrazně postavili sněhuláka, spočítali koule sněhulákovi a dále se věnovali matematickým představám (více, méně, o jeden více, o jeden méně). Určovali směr nevhodného obrázku (nahoře, dole, vpravo, vlevo), sestavili sněhuláka podle pokynu učitele a na závěr si vyzkoušeli první jednoduché sudoku.

Zahájení výuky plavání

Od 11. 1. 2019 začali žáci II. a III. ročníku navštěvovat v rámci tělesné výchovy výuku plavání v Opavě.