Červen 2022

Slavnostní ukončení školního roku

Ve čtvrtek 30. 6. 2022  byl slavnostně ukončen školní rok 2021/2022. Žáci si odnesli domů nejen krásná vysvědčení, ale také odměny za celoroční práci na školních projektech. Přejeme všem krásné prázdniny.

Slavnostní předávání vysvědčení páťákům

Ve středu 29. 6. 2022 bylo slavnostně předáno vysvědčení našim páťákům v obřadní síni v Litultovicích za přítomnosti pana starosty, paní ředitelky, rodičů a pedagogů. Všichni žáci si odnesli nejen vysvědčení a odměny za svou celoroční práci, ale snad také pěkné zakončení výuky na naší škole. Všem jim přejeme úspěšný začátek v jejich další škole.

Exkurze do firmy Uniron

V úterý 28.6.2022 byli naši páťáci pozváni do firmy Uniron v Litultovicích. Byli jsme přivítáni panem Pavelkem, paní Prokopovou a paní Mičkovou na krásné zahradě před firmou, kde nás seznámili s tím, co se vlastně v této firmě vyrábí. Po chvíli se k nám připojil pan Pavelek, který nás provedl provozem a vše nám vysvětlil. Tím pro nás program ovšem nekončil, protože jsme v prostoru před firmou měli nachystané soutěže jako rozpoznávání materiálů, se kterými firma pracuje nebo šroubování matky na závitovou tyč a další. Všichni žáci z exkurze odcházeli nejen s novými vědomostmi a zážitky, ale také každý dostal krásnou medaili Uniron a upomínkové předměty. Moc děkujeme všem, kteří pro nás připravili tak krásnou exkurzi.

Setkání páťáků v ZŠ Slavkov

V pátek 24.6.2022 se naši páťáci setkali na sportovním dopoledni v ZŠ Slavkov. Žáci, kteří od 6. ročníku nastupují do této školy, byli rozděleni do tříd a se svou budoucí paní učitelkou pak hráli různé seznamovací hry a také si prohlídli školu, kde je provedli páťáci ze Slavkova. Všem našim odcházejícím žákům přejeme hodně štěstí na jejich nové škole.

Sportovní den páťáků

Ve čtvrtek 23.6.2022 se páťáci vydali na výlet do Jezdkovic, kde je čekala trasa plná luštění a hledání správné cesty k pokladu. Nechybělo také opékání a sportování na sportovním a dětském hřišti.

T - mobile běh

Ve středu 22. 6. 2022 se naše škola zapojila do dalšího ročníku T - mobile běhu na 500 m. První závodníci odstartovali v 10:00 hodin ve skupinkách po třídách. Z první třídy se na 1. místě umístil M. Ondráček, 2. místo T. Albert, 3. místo D. Kotala, z děvčat na 1. místě doběhla L. Zubalová, 2. místo má N. Žáková a 3. místo B. Palenčárová. Z 3. ročníku obsadil 1. místo J. Chmel, 2. místo M. Čala a 3. místo T. Gregořica, z děvčat byla na 1. místě L. Albertová, 2. místo má E. Kaňáková a 3. místo J. Čermínová. Z 5. ročníku se na 1. místě umístil L. Matýsek, 2. místo obsadil M. Nádeníček a 3. místo se stejným časem doběhli A. John a E. Konečný, z děvčat se na 1. místě umístila V. Čalová, na 2. místě skončila A. Malchárková a na 3. místě doběhla M. Kyliánová. Absolutně nejrychlejší čas měl Lukáš Matýsek z 5. ročníku  časem 1: 54 min. Gratulujeme

Praha

Ve čtvrtek 16.6.2022 se žáci 5. ročníku zúčastnili projektového dne „Praha“. Do Prahy vyrazili vlakem a během dopoledne se procházeli a poznávali Pražský hrad. S průvodcem navštívili chrám sv. Víta, Vladislavský sál, katedrálu sv. Jiří a Zlatou uličku. Po prohlídkách směřovali přes Karlův most, Staroměstské náměstí a Václavské náměstí na nádraží. Za odměnu také navštívili zábavné hračkářství. Počasí bylo výborné a velkou legraci si také děti užily na zpáteční cestě vlakem.

Raabův větrný mlýn v Hlavnici

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 žáci prvního a třetího ročníku navštívili větrný mlýn v Hlavnici. Přivítal nás majitel, pan Tomáš Raab, který nám vyprávěl něco z historie mlýna, žáci hádali, k čemu sloužilo různé nářadí, ti zdatnější vytáhli vodu ze studny, všichni se zapojili na založení ohniště a rozdělání ohně a opekli si špekáčky. Společně došlo i ke krmení domácích zvířat.

Školní výlet Rožnov pod Radhoštěm

Ve středu 1. června 2022 se všichni vypravili na školní výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Žáky čekala prohlídka Valašské dědiny, s průvodkyní navštívili školu z 19. století, viděli, jak se dříve mlela mouka, podívali se do rolnických usedlostí s domácími zvířaty. Program pokračoval v areálu kempu výtečným obědem v restauraci, která se pyšní třemi hvězdičkami od šéfkuchaře Pohlreicha, po obědě žáci oslavili Den dětí soutěžemi zručnosti, skákáním na trampolínách, malováním na tvář a nákupem drobných suvenýrů. Na závěr nás čekal Pohádkový les s pohádkovými bytostmi, vědomostními soutěžemi a hledáním pokladu. Po propršené noci se celý den na všechny usmívalo sluníčko.