1. adventní pondělí

Advent nastal také v naší škole. Abychom si mohli i ve škole zapálit první adventní svíci, bylo potřeba nejprve vyrobit adventní věnec. Školní adventní věnec jsme společně tvořili na školní zahradě. Všichni si navzájem pomáhali při vytváření kytiček z větví, které se pak všechny přivázaly na kruh. Celý věnec jsme ozdobili, přidali 4 lucerničky a mohli jsme zapálit první adventní svíčku. První adventní pondělí se opravdu povedlo.

Nahrávání adventního vystoupení

vzhledem k tomu, že byl od čtvrtku 26. 11. 2021 vyhlášen v ČR nouzový stav, 1. Adventní zpívání u zámku v Litultovicích se zapalováním 1. svíce se nebude konat za přítomnosti našich žáků. Část připraveného programu bude puštěna v místním rozhlase v 17.00 hodin.
Zde přidáváme nahrávky:

Program k Vánocům 2021

1. Tu máš Vávro
  2. Postavíme sněhuláka Bohoušek Havlíček
  3. Flétna Vzhůru bratři
  4. Rychle bratři
  5. Báseň Já jsem malý koledníček
  6. Den přeslavný jest nám přišel
  7. Flétny Štědrý večer nastal
  8. Jedlička – báseň
  9. Z nebe jsi přišel
  10. Už se těším – báseň
  11. Splnilo se Písmo svaté
  12. Koleda, koleda
  13. Zhůru, zhůru
  14. Já mám z Vánoc nejraději

Video: Den přeslavný www.youtube.com/watch?v=xwMxZS2oVaU

Sv. Martin

Ve čtvrtek 11.11.2021 jsme si v páté třídě připomněli sv. Martina. Luštili jsme pranostiky a zkoumali, zda jsou pro tento den pravdivé, četli a doplňovali jsme legendu o sv. Martinovi, rýsovali lepší úkryt pro sv. Martina než byl husinec a všechny své znalosti zužitkovali v kvízu. Žáci prvního a třetího ročníku si odpoledne ve čtenářském klubu přečetli Legendu o plášti, na ČT Edu se podívali na krásný příběh o sv. Martinovi, kdy jsme zjistili, proč se jí na sv. Martina husy. Žáci prvního ročníku si vyrobili husy a koně sv. Martina.

Soutěž Bobřík informatiky

Ve středu 10.11.2021 se žáci 5. ročníku účastnili soutěže v informatice v kategorii Mini. Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. V samotné soutěži vyplňovali online test, kde vybírali z několika odpovědí nebo přemísťovali předměty. Mezi úspěšné řešitele se probojovali Jan Holub, Matouš Nádeníček a Štěpán Pavlíček. Všem gratulujeme.

Pasování na čtenáře

3. listopadu se naši prvňáčci stali pravými malými čtenáři, dostali svou první knihu, kterou přečtou od první až do poslední stránky úplně sami. Slabikáře dětem předávali a "pasovali na čtenáře" král a královna - žáci 5. třídy.
Ve třídě - podle šikovnosti ruky - už byli jmenováni i první PÍSAŘI, kteří mohou svá první písmenka psát inkoustovým perem. Noví písaři dostali medaili, sladkou odměnu a voňavé pero, které mohou používat.