Prosinec 2021

4. adventní týden

Poslední adventní svíci jsme zapálili až ve středu 22. prosince. Ten den jsme se také s dětmi naposledy sešli ve škole před Vánoci. Rozloučili jsme se besídkami ve třídách, při kterých jsme vyhodnotili soutěže a práci děti, povykládali si o Štědrém dni, ochutnali cukroví a vyrobili poslední vánoční ozdůbky. Děti si rozdaly malé dárečky od svých spolužáků, které už od začátku prosince přibývaly pod stromečky ve třídách. Přejeme všem krásné vánoční prázdniny!

3. adventní pondělí

Třetí adventní pondělí jsme se opět sešli venku před školou, abychom si zopakovali některé tvyky z doby předvánoční. Zrovna v ten den měla svátek Lucie. Řekli jsme si i o oslavě svátku Barborek a Lucií, o zvycích, které se v ten den dělávaly. Děti si vyrobily malou ozdobu ze šišek. Na závěr pak tři naše žačky - Lucie a Barborka zapálily třetí adventní svíci.

2. adventní pondělí

Druhé adventní pondělí pro prvňáčky a pro třeťáky tentokrát nachystali páťáci. K adventnímu věnci před školou přišel malý Mikuláš se svou družinou andílků a čertíků. Mikulášská družina připravila pro děti čertovský úkol přenášení těžkého pytle plného zlobení a andělský úkol nošení knihy na hlavě, to aby ukázali, zda se umí rovně postavit ke svým občasným nezbednostem. Každý si vysloužil andělskou hvězdičku, čertovskou šmouhu a balíček dobrot, které připravila škola. A tak i před naší školou už svítí druhá adventní svíce.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/2._Adventni_pondeli_6.12.2021/