Prosinec 2022

 

Vánoční posezení 

Ve čtvrtek 22.12.2022, posledním školním dni kalendářního roku, si žáci užili vánoční atmosféru zpíváním koled, tvořením tématických výrobků a rozdáváním dárečků ostatním dětem.
Žákům i rodičům přejeme pohodové svátky a těšíme se na št'astné shledání v roce 2023.
 
 

4. adventní pondělí 

V pondělí 19.12.2022 jsme společně rozsvítili poslední svíci na adventním věnci.
Starší děti si pro své spolužáky připravili mnoho zajímavých vánočních hádanek, které společnými silami zdárně vyřešili.  
 

Projektový den - Vánoce na zámku Raduň

 
V úterý 13. prosince 2022 všichni žáci navštívili zámek Raduň,kde jim o vánočních zvycích vyprávěla komtesa Wanda.
 

3. adventní pondělí - sv. Lucie

 
V pondělí 12. prosince jsme rozsvítili třetí adventní svíci na našem věnci.
 

Vánoční focení prvňáků

 

Rozsvěcování 3. adventní svíce u zamku v Litultovicích

 V neděli 11. prosince jsme se sešli ve velkém počtu žáků u zámku v Litultovicích, kde jsme předvedlí bohatý program vánočních koled a vtipů.  Julie a Tobiáš spolu s panem starostou zapálili 3. adventní svíci na věnci městyse Litultovice. Všichni žáci byli odměnění pěkným balíčkem sladkostí a vynikajícím teplým čajem. Pro dospělé byl podáván horký punč.
 

Mikuláš 2022 - 2. adventní pondělí

 
V pondělí 5.12.2022 proběhla v naší škole mikulášská nadílka. Žáci se dozvěděli něco o zvyklostech a historii této sváteční postavy. Ve třídách pak dostali pracovní listy s úkoly a kvízy na dané téma, které mohli díky nově nabitým znalostem zdárně vyřešit. Poté jsme se všichni vydali po Mikulášem vyznačené trase na půdu, kde na nás čekala zasloužená nadílka. 
. adventní pondělí