září 2022

Soutěž v hodu do dálky (házej jako Bára - 2022)

Ve čtvrtek 8. září v odpoledních hodinách proběhla za školou soutěž v hodu tenisovým míčkem. Tuto soutěž pořádá SK HIT Opava, která se věnuje sportu s dětmi, soutěž probíhá pod záštitou České baseballové asociace po celé ČR. Soutěž proběhla ve všech třídách, každý měl 3 pokusy. Absolutním nejdelším hodem se blýskl žák 4. ročníku Jan Chmel, hodem 31 metrů. Nejlepší výkon za druhý ročník podal Martin Ondráček s hodem 13,9 metru, v prvním ročníku pak Jakub Špilháček - 17,6 metru. Všichni žáci obdrží drobné dárky, nejlepší diplomy, medaile a poukázky. Vyhodnocena bude také nejlepší škola, která získá na rok putovní pohár.

Sportovní den v ZŠ Hlavnice

V pondělí 5.9.2022 byla naše škola pozvána na sportovní den do ZŠ Hlavnice. Paní učitelky si pro všechny žáky nachystaly 7 sportovních stanovišť, na kterých děti bojovaly ve smíšených družstvech. Žáci si tak mohli zkusit florbal, hledání věcí, chůzi na plechovkách, chůzi ve dvojici s míčem mezi zády, používání kolíčků místo svých prstů. Všichni sportovci si zasloužili sladkou odměnu a vítězná družstva dokonce diplom. Škole v Hlavnici moc děkujeme za krásné sportovní dopoledne.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Sportovni_den_se_ZS_Hlavnice_5.9.2022/

Zahájení školního roku 2022/2023

1.9.2022 jsme slavnostně v naší škole přivítali nové prvňáčky a samozřejmě druháčky a čtvrťáky. Zahájení se uskutečnilo na školní zahradě za přítomnosti žáků, rodičů, starostů obcí Litultovice a Hlavnice a pedagogů školy. Druháci a čtvrťáci předvedli krátké vystoupení, přivítali jsme 19 prvňáčků, páni starostové nám popřáli mnoho úspěchů. A takto pěkně jsme vpluli do nového školního roku.

FOTO: zslitultovice.rajce.idnes.cz/Zahajeni_sk._roku_2022/